Teknoloji

1 ay önce

Sony Xperia 8 Lite Için Efsane Kullanıcı Yorumları

Son dönemlerde özellikle tasarım alanında çağın seviyesine yetişememekle adını sık sık andıran Sony, yeni modelinde de gerek tasarım, gerek fiyat, gerek özellik bakımından eleştirilmekte. Eleştirilen cihaz Sony Xperia 8 Lite’ a gelin birlikte bakalım.

1 ay önce

Ezoterik Programlama Dilleri: Asla Programlama Yapamayacağınız 4×4’lük Diller

Yani anlayacağınız adamların amacı bunların pratik kullanımdaki faydası değil, hayal gücüne meydan okuyan dizaynları. Bazen şaka amaçlı ve güldürü öğeleri içerirken bazen de sanatsal değer taşıyan bu programlama dillerini yapanlar ve kullananlar ise gerçekten “işsizliğin” sınırlarını zorlayanlar oluyor.

2 ay önce

Pop Up Kamera Nedir? İşte Örnek Modeller

Selfie kamerası artık yeni yeri olan üst kısımda gizli! Bu şekildeki bir kamerayı, Pop Up kamera olarak üst kısımda görmekteyiz. Bu kamerayı, açılır ve kapanır şekli ile yerleştirilmiş bir biçimde açılmadığı sürece gözükmeyen bir …

2 ay önce

LG G Flex 2 İnceleme

LG G Flex 2 incelememizde belki de en önemli noktalardan biri kamera özellikleridir. 2OIS özelliğinin verdiği destekle birlikte oldukça ustaca karelere imza atabileceğiniz kameranın çözünürlüğü;
13 MP değerinde. El işaretlerini algılayan sensörleri sayesinde avuç açıp kapama gibi hareketleriniz sayesinde tuş kombinasyonu kullanmadan da fotoğraflar çekebilirsiniz.
Ön tarafta ise 2 MP’lik standart bir selfie kamerası bulunmakta.

2 ay önce
Xiaomi-Redmi-8-Inceleme
1

Xiaomi Redmi 8 İnceleme (32 GB)

Pek çok akıllı modeli bulunan Xiomi’nin bu modeli ise, daha önce teknik detaylarını göz attığımız akıllı modeller gibi fiyat performans ürünü değil. Orta sınıfın altında bir fiyat etiketi ve orta seviyeye yakın performans özellikleri ile gelen modelin öne çıkan özelliği ise 5000 mAh gücündeki bataryası.

3 ay önce

Silikon Vadisi Nedir? Hangi Şirketler Bulunur?

Silikon Vadisi diğer adıyla San Jos Vadisi, Kuzey Kaliforniya’da bulunan San Francisco Vadisinin bir parçasıdır. Bu parçaya Silikon Vadisi denmesinin asıl sebebi de parçadaki silikon kırmık üreticileri ve çip teknolojisi alanına gelişim amaçlı yapılan katkı çalışmalarındandır.
Yıllardır adından sıklıkla söz ettiren vadiyi ve çalışmalarını birlikte