LG G Flex 2 İnceleme


0

Uygun fiyat ve ileri düzey performans sağlayan akıllı cihaz LG G flex 2 incelememizde ilk olarak kameraya yer vereceğiz. Çünkü sensörleri, çözünürlüğü gibi özellikleri ile modelin kamerası öne çıkmayı başarıyor.

LG G Flex 2 incelemesi
lG G Flex 2

LG G Flex 2 Kamera Özellikleri

LG G Flex 2 incelememizde belki de en önemli noktalardan biri kamera özellikleridir. 2OIS özelliğinin verdiği destekle birlikte oldukça ustaca karelere imza atabileceğiniz kameranın çözünürlüğü;
13 MP değerinde. El işaretlerini algılayan sensörleri sayesinde avuç açıp kapama gibi hareketleriniz sayesinde tuş kombinasyonu kullanmadan da fotoğraflar çekebilirsiniz.
Ön tarafta ise 2 MP’lik standart bir selfie kamerası bulunmakta.

Kamera Özellikleri Neden Önemlidir?

Akıllı telefonlarda çözünürlük, pixel, MP şeklinde belirlenen birimler, kamera özelliklerinin durumunu sunar.
Kamera özellikleri çift kamera, 3 kamera veya 16 MP gibi üstün özelliklerle bahsediliyorsa bu akıllı telefon sayesinde daha güzel fotoğraf deneyimleri elde edebilirsiniz. Günümüzde artık tek kameralı ya da 5 MP çözünürlüğe sahip arka kameralı akıllı telefonlar tercih edilmemektedir.

LG G Flex 2 İşlemci Özellikleri

LG G Flex 2 incelememizde sıra işlemci özelliklerinde. LG, G Flex 2 modelinde Qualcomm Snapdragon 810 işlemcisini kullanarak daha yüksek performanslı bir ürün sergilemeyi başarmış.

Lg G Flex 2 işlemci özellikleri

İşlemci Neden Önemlidir?

LG G flex 2 incelememizde işlemcinin önemini de vurgulamadan geçmek olmaz. Sadece oyunlarda değil, kamera, internet, galeri, videolar, mesajlaşma gibi işlemlerinde işlenme hızını belirleyen birime işlemci denir.

İşlemci çekirdeklerden oluşmaktadır ve bu çekirdeklerin artması demek; işleme hızının da artması demektir. Ayrıca unutmamak gerekir; Yeni bir akıllı telefon alırken önemsenmesi gereken birimlerden biridir işlemci ve akıllı telefonlardaki işlemciler bilgisayar işlemcileri gibi sonradan sökülüp değiştirip takılamıyor.

Ram Rom Kapasitesi

LG G Flex 2 özellikleri arasında cihazın Ram ve dahili depolama birimleri de öne çıkmakta. Akıllı modelimizin 2 GB RAM’i ve 16 GB boyutunda dahili depolama birimi bulunmakta. Dilersek harici kart desteği kullanarak daha fazla alana da sahip olabiliyoruz.

Ram Neden Önemlidir?

Ram, kısa süreli verilerinizin saklandığı geçici bellek türüdür. Ram sayesinde telefonunuz daha hızlı işlem yapmanıza olanak tanır. Uygulamalar arasında geçiş yaparken, geride kalan uygulamaya döndüğünüzde kaldığınız yerden aktif biçimde devam edebilirsiniz.
Eski tuşlu telefonlarda, bir uygulamadan çıktığınızda uygulama kapanırdı. Ram olmasa Yine aynı şekilde ara verdiğiniz uygulamalar sonlanmış olacaktır.

LG G Flex 2 Pil Ve Şarj Özellikleri

LG G Flex 2 incelemesinde pil ve şarj özelliklerine değinelim. LG G Flex 2 akıllı modelinizin hızlı şarj olma özelliği bulunuyor. 3000 mAH güce sahip Li-lon bataryası bulunuyor.

Pil Neden Önemlidir?

Pilin, akıllı telefonlar adına önemine değinmeden LG G Flex 2 incelemesi yapabilmek mümkün değil. Belki de bir akıllı telefonun en önemli donanım birimlerimden biri de pilidir. Pil ne kadar iyi ise akıllı telefonumuzu o kadar uzun süre kesintisiz kullanabilirsiniz demektir. Günümüzde artık 3000 mAh ve üzeri güce sahip pil tercih ediliyor.

Pil seçiminde karar vermenizi etkileyecek hususları şöyle sıralayabiliriz; Ekran boyutu çok büyükse daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır. Ekran parlaklığını sürekli yüksek aralıklarda kullanıyorsanız, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır.
Video izleme, oyun oynama alışkanlıklarına sahipseniz daha iyi bir kullanıcı deneyimi için, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır. Bu doğrultuda LG G Flex 2 bataryasının iyi işler çıkarabileceğinden söz edebiliriz.

Ekran Ve Tasarım

Cihazın belki de en can alıcı noktası olan tasarımına geldiğimizde; 5.5 inc büyüklükteki ve 1080×1920 px çözünürlükteki oldukça da başarılı işler çıkarabilecek bir ekranla karşılaşıyoruz.


LG G Flex 2′ baktığımızda sonsuz ekran diyemeyebiliriz, fakat fena sayılmaz şekilde niteleyebileceğimiz ekran gövde oranına sahip. Hatta çerçeveler tasarımın bir parçası gibi de durmuyor değil.
152 gram ağırlığındaki G Flex 2, kıvrımlı gövde ve büklümlü yüzeye sahip.


Hepsiburada gibi yerlerde 1.599 lira civarında bulunan G Flex 2 modelinin parmak izi okuma ve batarya değiştirebilme gibi özellikleri bulunmuyor.

Ekran Boyutu Neden Önemli?

Akıllı telefonlarda ekran boyutu genellikle kullanıcının seçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat film, video izleyen, oyu oynayan bir kullanıcı için daga büyük ekran boyutu tercih edilebilir. (5 inc ve üzeri idealdir.)

LG G Flex 2 Fiyatı

İncelememizin belki de en önemli noktalarindan birine geldik. Bir akıllı telefon alırken yapılan seçimde genellikle fiyat kriteri en belirleyici nedenlerin başında gelir. Elbette hitap ettiği hedef kitlenin beğenisini kazandığı birçok özelliklik mevcut. Fakat yine de bu akıllı modelin tercih sebebi muhtemelen uygun fiyatı diyebiliriz. LG G Flex 2 fiyatı ise internet ortamında 1.599 TL civarindadır.

Ayrıca;

Sona geldiğimiz LG G Flex 2 incelemesinde küçük bir hatırlatma yapalım. Akıllı telefonlarda, hızlı şarj etme özelliğinin bulunması, şarj etme sürenizi kısaltırken, harici kart desteği özelliği fonksoyonu da ek hafıza kartı ekleyebilmenizi sağlar. LG G Flex 2 incelemesi yaptığımız bu yayın ve cihaz hakkında görüşlerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap