Bilim

2 gün önce

Beden Dili Nedir? Bedenimiz Neyi Nasıl Anlatır? 9 Beden Dili Şekli İle Zirveyi Sahiplenin!

Beden dili nedir? Basit manada düşünür isek bütünsel olarak vücut hareketleridir. Bedenin dili akla ilk olarak yüzde görünen-mimik ve bedensel hareketlerin görünürü-jesti getirir. Anlattıklarımız tüm bedenimizle karşıya yansır. Bu neden insanların cümleleri gibi vücut şekilleri de bir çok şey anlatır....

1 hafta önce

10 Adımda Özgüven Yükseltmek? Motivasyon Nedir ?Motivasyon Sözleri İle Harekete Geç

Özgüven yükseltmek için önce güçlü bir motivasyona ihtiyacınız var. Bu yazıya başladıysanız hazırsınız demektir.Yazımızda özgüven yükseltmek için motivasyon sözlerine de yer vereceğiz. Motivasyon nedir? İnceliklerinden bahsedeceğiz.

3 hafta önce

Sergüzeşt Karakterleri ve Sergüzeşt Konusu Sergüzeşt Romanı Özeti

Sergüzeşt karakterleri ile edebiyatımızdaki derin yaraya işaret etmiştir. Türk edebiyatının önemli bir döneminde önemli bir konuya değinen hüzün dolu bir romandır.

Bu yazımıza sergüzeşt özeti ile başlayıp eser hakkında detaylı incelemelerde bulunacağız. Eser hakkında genel bilgiler ile başlayalım.

4 hafta önce
ehliyet-sinavi-cikmis-sorular
1

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular Nelerdir? Ehliyet Fiyatları Ne Kadar? Ehliyet Randevu ve Ehliyet İçin Gerekli 6 Evrak

Ehliyet sınavı çıkmış sorular üzerinde çalışarak çok rahat şekilde teorik sınavı geçebilirsiniz. Bu yazımızda motorlu araç sürmeniz için gerekli bütün işlemleri anlatacağız.

1 ay önce
ekoloji-nedir
1

Ekoloji Nedir? Ekolojik Denge Nedir?Ekosistem Çöküyor Mu?

Ekoloji nedir, canlıların birbiriyle ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır. Ekoloji çevre içerisinde birlik içinde yaşayan tüm varlığını ilgilendiriyor. Modern çağın doğal yaşama bunca zararına bakınca bunu daha iyi anlıyoruz.
Şimdi ekoloji ne demek ekolojik denge ne demek? Ekoloji ile geri dönüşüm ve geri dönüşüm projesi ve geri dönüşüm projeleri arasında nasıl bir bağlantı var bakalım.

2 ay önce

Liyakat Nedir? Nepotizm Nedir? 1 Toplumsal Sorun: Liyakatsiz Nepotizm

Liyakat nedir? Liyakat: Layık olan kişi demektir. Yani herhangi bir iş için uygun kişinin işi yapmasıdır. Her türlü işin uzamanı ve bilimini bilen insan vardır. Zanaat dallarında da tekniğini bilen ustalar mevcuttur. Her yerde her şeyden anlayanlar da yok değildir.