Trendlerdeki Yazılar

1
17 Eyl, 2021

Beden Dili Nedir? Bedenimiz Neyi Nasıl Anlatır? 9 Beden Dili Şekli İle Zirveyi Sahiplenin!

Beden dili nedir? Basit manada düşünür isek bütünsel olarak vücut hareketleridir. Bedenin dili akla ilk olarak yüzde görünen-mimik ve bedensel hareketlerin görünürü-jesti getirir. Anlattıklarımız tüm bedenimizle karşıya yansır. Bu neden insanların cümleleri gibi vücut şekilleri de bir çok şey anlatır....

2
13 Eyl, 2021

Karahanlılar : 840-1212 Arası Orta Asya’daki Türk Devleti

Karahanlılar Devleti, 840 ile 1212 yılları arasında Orta Asya’da hüküm sürmüş olan bir Türk devletidir. Günümüzde Çin, Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan topraklarında varlık göstermiş olan Karahanlılar, ayrıca ilk İslam hanedanlığı olarak bilinmektedir. 

3
12 Eyl, 2021

10 Adımda Özgüven Yükseltmek? Motivasyon Nedir ?Motivasyon Sözleri İle Harekete Geç

Özgüven yükseltmek için önce güçlü bir motivasyona ihtiyacınız var. Bu yazıya başladıysanız hazırsınız demektir.Yazımızda özgüven yükseltmek için motivasyon sözlerine de yer vereceğiz. Motivasyon nedir? İnceliklerinden bahsedeceğiz.

4
mohac-meydan-muharebesi
1
8 Eyl, 2021

29 Ağustos 1526 Mohaç Meydan Muharebesi

29 Ağustos 1526 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu ile Macaristan Krallığı arasında yapılan Mohaç Meydan Muharebesi, Osmanlı’nın zaferi ile sonuçlanmıştır.

5
ikinci-dunya-savasi-sirasinda
1
8 Eyl, 2021

2. Dünya Savaşı Tarihi

1 Eylül 1939 tarihinde Almanya’nın Polonya’yı işgal etmesi ile başlayan 2. Dünya Savaşı, 1945 yılına kadar devam etmiş ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştır. Almanya, İtalya ve Japonya arasında Mihver ittifakı kurulmuştur. Savaşın ilk yıllarında büyük başarılar kazanan Mihver güçleri, daha sonra çok ağır yenilgiler yaşayarak savaşı kaybetmiştir. Ayrıca 2. Dünya Savaşı’nda atom bombası ilk defa ABD tarafından Japonya’nın Hiroşima ve Nagasaki şehirlerine atılmıştır.

6
30 Ağu, 2021

Sergüzeşt Karakterleri ve Sergüzeşt Konusu Sergüzeşt Romanı Özeti

Sergüzeşt karakterleri ile edebiyatımızdaki derin yaraya işaret etmiştir. Türk edebiyatının önemli bir döneminde önemli bir konuya değinen hüzün dolu bir romandır.

Bu yazımıza sergüzeşt özeti ile başlayıp eser hakkında detaylı incelemelerde bulunacağız. Eser hakkında genel bilgiler ile başlayalım.

7
ehliyet-sinavi-cikmis-sorular
1
22 Ağu, 2021

Ehliyet Sınavı Çıkmış Sorular Nelerdir? Ehliyet Fiyatları Ne Kadar? Ehliyet Randevu ve Ehliyet İçin Gerekli 6 Evrak

Ehliyet sınavı çıkmış sorular üzerinde çalışarak çok rahat şekilde teorik sınavı geçebilirsiniz. Bu yazımızda motorlu araç sürmeniz için gerekli bütün işlemleri anlatacağız.

8
18 Ağu, 2021

Başarı Sözleri Nelerdir 5 Başarılı İnsan ve Başarı Hikayeleri

Başarı sözleri, işlerinde başarılı bütün insanların söylediği cümlelerdir. Peki başarılı insanların temel başarı sırları nelerdir? İnsanlar onların bu hayat hikayesini takip ederken aynı zamanda yaptıkları ve başarırken ya da başardıktan sonra kurdukları cümlelere de bakıyor. Bu yüzden bu başarı hikayeleri ve sözleri motivasyon için önem kazanıyor.

9
ekoloji-nedir
1
11 Ağu, 2021

Ekoloji Nedir? Ekolojik Denge Nedir?Ekosistem Çöküyor Mu?

Ekoloji nedir, canlıların birbiriyle ilişkilerini inceleyen bilim dalıdır. Ekoloji çevre içerisinde birlik içinde yaşayan tüm varlığını ilgilendiriyor. Modern çağın doğal yaşama bunca zararına bakınca bunu daha iyi anlıyoruz.
Şimdi ekoloji ne demek ekolojik denge ne demek? Ekoloji ile geri dönüşüm ve geri dönüşüm projesi ve geri dönüşüm projeleri arasında nasıl bir bağlantı var bakalım.

10
11 Ağu, 2021

Sony Xperia 8 Lite Için Efsane Kullanıcı Yorumları

Son dönemlerde özellikle tasarım alanında çağın seviyesine yetişememekle adını sık sık andıran Sony, yeni modelinde de gerek tasarım, gerek fiyat, gerek özellik bakımından eleştirilmekte. Eleştirilen cihaz Sony Xperia 8 Lite’ a gelin birlikte bakalım.