1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Yerli Gururumuz Hiking A 21 Özellikleri


0

Uygun fiyat etiketi, üst düzey özellikleri ve tasarımı bu akıllı telefonu harika yapan başlıca sebepler arasında sayılabilir. Hiking firması, yıllardır başarılı cihazlar ve uygun fiyat politikasıyla karşımıza çıkıyordu. Ayrıca Hiking firmasının üretimi olan Hiking A 21 özellikleri, gerek yazılım, gerekse de donanım ve tasarım konusundaki başarısıyla da bu makaleye konu olmakta.

hiking a 21 özellikleri

İnternet ortamında 2. eli de bulunan ve sıfırını uygun fiyata bulabileceğiniz Hiking A 21 özelliklerine birlikte bakalım.   Giriş paragrafında sıkça bahsettiğimiz fiyat performans modülüne öyle bir uyuyor ki A 21, tam da ihtiyacı, her seviyede ve her kitlede karşılar niteleğe sahip.  

Bu fiyata şaşırtan Hiking A 21 özellikleri ise şöyle sıralanabilir;

Dilerseniz Hiking a 21 özelliklerine İşlemci performansıyla başlayalım; Hiking A 21 Octa-core 2.0 işlemci gücüne sahip.  Bir akıllı telefonda işlemcinin işlevi nedir? Sadece oyunlarda değil, kamera, internet, galeri, videolar, mesajlaşma gibi işlemlerinde işlenme hızını belirleyen birime işlemci denir. İşlemci çekirdeklerden oluşmaktadır ve bu çekirdeklerin artması demek; işleme hızının da artması demektir.

Ayrıca unutmamak gerekir; Yeni bir akıllı telefon alırken önemsenmesi gereken birimlerden biridir işlemci ve akıllı telefonlardaki işlemciler bilgisayar işlemcileri gibi sonradan sökülüp değiştirip takılamıyor. 6 GB’lık dev Ram boyutu sayesinde bütün  işlemlerinizi oldukça hızlı, donma ve takılmalarla zaman kaybetmeksizin yapabileceksiniz.

Akıllı telefonlardaki Ram işlevi nedir? Ram (Random Access Memory) Bir tür geçici bellektir. Kalıcı belleğe yapılan tüm işlemleriniz kaydedilmez. Kaydedilmesini istemediğiniz ama işleme sırasında kaybetmenizin zararınıza olacak işlemlerinizi geçici olarak saklar.

Doğru programlarla Ram temizliği yapmanızda da sakınca yoktur.   Üstelik A 21’in başarısı sadece Ram’ ile sınırlı kalmamış; litaratürde Rom diye adlandırılan cihaz hafızası 128 GB gibi üst seviye bir donanıma sahip.

Akıllı telefonlardaki hafızanın işlevi nedir?

Bellek, diğer adıyla hafıza adından da anlaşıldığı kadarıyla, yüklenen dosyalar, çekilen fotoğraflar ve videolar, ses kayıtları, sistem dosyaları ve cihazla yüklü gelen uygulamaları, bunun gibi yer kaplayabilecek, bayte, kb, mb,gb,tb gibi ölçüm birimleriyle ölçümlenebilen her içeriği depolamak ile görevli birimdir.

hiking a 21 bellek özellikleri

Siz de eğer yoğun biçimde akıllı telefon kullanıcısıysanız ya da sürekli video çekiyorsanız ve bu hafızanın yetersiz kalmasından endişeleniyorsanız Hiking A 21 özelliklerindeki ek bellek desteğinden faydalanarak çözüme ulaşabilirsiniz.

SimTel üretimi olan Hiking A 21 model akıllı cihazın diğer başarılı bir özelliği ise ekranı diyebiliriz. 6.3 inc’lik ekran gece, gündüz demeden, gerek doygun ve canlı renkler sayesinde gerekse de ekran gövde oranıyla üst düzey amiral gemilerine kafa tutacak seviyeye ulaşıyor.

Full HD ekran 1080×2340 ölçüm oranına sahip. Ekrandan da bahsettiğimize göre gelin cihazın kamerasına bakalim; Cihazın arka kısmına yerleştilen 2 adet kamera ve hemen altında da el feneri veya flash bulunmakta. Arka Kamera Çözünürlüğü: 16MP Flash Led Auto Focus Cihazın video çözülürlüğü ise:1080P Video kayıt özelliğinde.  

Tüm bu Hiking A21 özelliklerini rahatça kullanabilmeniz ve gün boyu sorun yaşamamanız için gerekli olan önemli bir diğer özellik ise elbette pil gücüdür. Li-Polymer türündeki pil Kapasitesi 3900mAh. 6.3 inc’lik bir ekran ile kıyaslandığında bu büyüklükteki bir pil günü rahat rahat çıkarmanıza olanak sağlayabilir. Ayrıca işin güvenlik birimleri bakımından da elini sağlam tutan Hiking, A 21 modelinde yüz tanıma ve parmak izi özelliklerini kullanıcılarına sunmakta.  

İşletim sistemine de değinmek gerekirse cihaz, Android işletim sisteninin son versiyonu olan 9 Pie ile gelmekte. Hiking A 21 Özelliklerini toparlamak gerekirse; 6.3 inc’lik ekranın minik çerçeve ve başarılı ekran gövde oranı sayesinde korkunç büyüklükten kurtulduğu ve 6.3 inc’e yetecek bir batarya sunduğunu görüyoruz.

Ayrıca öndeki 8 mp kamera ile selfie çekimlerinizde kusursuzluk, 6 GB Ram ile rahat bir kullanım deneyimi ve 128 GB + kart desteğiyle güçlenme imkanına sahip bir bellek bizi şaşırtmaya devam ediyor. Tüm bu Hiking A 21 özellikleri sayesinde hem donanımsal hem de yazılımsal alanda başarılı bir cihaza sahip olabilirsiniz.

Hiking A21 özellikleriyle şaşırtan cihazı internet ortamında 1300/1400 Tl bandında kullanıcılarına sunmakta. Bir sevindirici haber de Hiking firmasının yerli markamız olması diyebiliriz. Menşei Türkiye olan Hiking firmasına bu alanda başarılar diliyoruz. Sizler de gerek bu yayın gerekse de diğer konularla ve cihazlarla ilgili görüş ve önerilerinizi aşağıya yorumlayarak diğer okurlara fikirlerinizi sunabilirsiniz.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir