1. Anasayfa
 2. Teknoloji

10 Numara Uygulama: Yaay Sosyal Medya Uygulaması ve Üstün Özellikleri


1

Yaay sosyal medya uygulaması, kısa sürede popüler hale gelmeyi başarmış ve kullanıcı sayısında önemli artış göstermiştir. Son dönemde dijital dünyanın öne çıkan popüler alanlarından olan sosyal medya sitelerine katılımın artması ile “yerli ve milli” çalışmalar da ortaya çıkmaktaydı. İşte bu noktada ortaya çıkan yerli sosyal medya uygulamalarından biri de Yaay! Hem de şimdiye kadar çıkan tüm yerli ve milli sosyal medya uygulamalarının en iyisi gibi duruyor.

Yaay sosyal medya uygulaması

Yaay Sosyal Medya Uygulaması Nedir? Teknik Özellikleri Nelerdir?

Türk Telekom bünyesindeki TT Ventures tarafından geliştirilen yerli uygulamada, teknik özellikleri bakımından aslında Facebook, Twitter, 9gag, Reddit, Ekşi sözlük gibi popüler sosyal medya uygulamalarindaki kapsamlı özelliklerin de bulunduğu dikkat çekiyor.

Tasarım bakımından akış şekli Twetter’ı anımsatıyor. Fakat tasarımın tamamen özgün olduğu kolayca farkediliyor.
Beğeni ve beğenmeme gibi özellikleri sayesinde kullanıcılarına, paylaşımlar hakkında daha özgür reaksiyon imkanı tanıyor.

Yapılacak olan yazılı metinlerin maksimum uzunlukları ise 280 karakter ile sınırlandırılmış durumda.
Neredeyse her sosyal medya uygulamasının başta gelen özelliklerinden biri olan gönderide konum paylaşımı da bulunuyor.

Özellikle sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere, blog, forum gibi alanlarda da artık karşımıza çıkan hikaye ekleme özelliği Yaay sosyal medya uygulamasında da bulunuyor. Ayrıca ileride güncellemeler ve yenilikler yapılacağı da kesin.

Etiket oluşturma, gönderiyi yoruma kapatma gönderiyi sabitleme gibi hemen her sosyal ağda bulunan özellikleri de Yaay sosyal medya uygulaması, kullanıcılarından esirgememiş durumda. Yine rakiplerinden geri kalmayan baska temel özellik ise fotograf ve video gibi ortam içeriklerini destekliyor olması.

yaay sosyal medya uygulaması nedir

Yeni yerli uygulamanın farklı ve tamamen özgün özelliklerinden biri ise rekabet ve rozet aracı. Bir çeşit forum özelliği gibi duran bu araç sayesinde sosyal medyada paylaşım yaparken forum konforunu da sunmakta.

Yine öne çıkan bir başka önemli özellik; blog mantığındaki gibi kategoriler diyebiliriz. Spor, mizah, magazin, haber gibi geniş kategori içeriği ile sosyal medya içerisinde blog deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Yaay Sosyal Medya Uygulaması İndir ve Kullanmaya Başla

Yaay sosyal medya uygulaması indirme, üyelik, giriş ve kullanmaya başlama aşaması ise oldukça basit.
Yaay uygulamasının bir sosyal medyadan daha fazlasını sunabiliyor olması, günümüze kadar ortaya çıkan diğer yerli sosyal medya uygulamalarının da en iyisi olduğunu ortaya koymakta.

Teknik özellikleri bakımından öncekiler gibi tutunamayan bir yerli sosyal medya uygulaması olmamak için ve gelecekte popülerlik kazanacağı konusunda umutlandıran Yaay uygulamasını, uygulama mağazalarınızdan indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca kısa bir hatırlatma daha; bu kadar üst düzey özelliği birlikte sunabilen bu uygulama şaşırtıcı şekilde kolay kullanım sunan arayüzü ve hızı sayesinde oldukça başarılı bir performans sunmakta.

Böylece bir teknoloji yayınında daha sondayız. Yerli sosyal medya uygulaması hakkında sizlerin görüşleri ise oldukça değerli. Hemen aşağıya yorumlarınızı özgürce bırakabilirsiniz. Yeni yayınlarda yeniden görüşmek üzere.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Marcatime Yazarı - Halkla Ilişkiler ve Tanıtım Uzmanı

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
LG G Flex 2 İnceleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir