Kültür Sanat

3 ay önce

Şeker Portakalı Özeti, Şeker Portakalı Sözleri Nelerdir? Şeker Portakalı Neden Yasaklandı 4 Neden

Şeker Portakalı özeti ile yazımıza bir çocuk ile başlayacağız. Önce kitap hakkında bilgi verelim.Şeker Portakalı Brezilyalı yazar Jose Maıro De Vasconcelos tarafından kaleme alınmış şöhretli bir romandır. Eser karakteri ile dünya dillerine en çok çevirisi yapılan eserler arasındadır.

4 ay önce

Martı Kitabının Özellikleri Nelerdir? Martı Jonathan Livingston Özeti Kısaca ve Martı Kitabı 4 Bölüm Detayları

Martı kitabının özellikleri nelerdir? Martı Jonathan Livingston özeti ile kendi değerlendirmelerimiz olacaktır. Martı Jonathan Livingston –Richard Bach adlı yazara aittir. Kitaba bakacak olursak sembol özellikleriyle anlatımıyla yalın ve kısadır. Kendisi bu kadar yalın olup bu kadar güzel bir kitap nasıl olur? Martı Kitabının özellikleri: en göze çarpan nitelik yazar tarafından bolca sunulan orijinal resimler. Martı Jonathan Livingston Özeti hakkında birazdan inceleme yapacağız. Bunu yaparken bazen martı kitabında kısaca bahsedeceğiz. Bazen önemli gördüğümüz noktaları detaylı anlatacağız.

5 ay önce

Esperanto Ne Demek: Lingvo Internacia Dünyanın 1. Ortak Dili

Esperanta hakkında neler biliyoruz? Esperanto ne demek? Hayatınızda Esperanto dilini hiç kullanıyor musunuz? Hepimiz dünyada en çok konuşalan İngilizceyi ortak dil olarak biliyoruz. Aslında bu bilgimiz yanlış sayılmaz.

5 ay önce

Edebiyat Alanında Büyük Değere Sahip Salim Sadri KUDRET Eserlerinden Seçmeler

Salim Sadri Kudret, son yüzyılda şiirle uğraşan insanlardan biridir. Şair demek kendisinden şair olarak bahsetmek biraz abes kaçabilir. Kendisi de bunu kabul etmez zaten. Salim Sadri Kudret, şiiri okuyan araştıran yazan bir insandır. Düşünen düşündükçe var olandır. Gelin onun bir şiirine bakalım.

5 ay önce

Meşhur Safranbolu Lokumu

Gerek Safranbolu lokumu olsun, gerek diğer kaliteli lokumlar olsun, yeterli miktarda tüketildiğinde kuşkusuz fayda sağlamaktadır. Yüksek proteinli besinleri eritmede ve asitleri açığa çıkartmada önemli role sahip.
Osmanlıca rahat ul-hulküm kelimeleri boğaz rahatlatan anlamına gelirdi ve lokum ismi bu şekilde türemeye başlamıştı.

10 ay önce

Her Bir Alanda Yol Gösteren Kitap Önerisi

Kitap önerilerine açık olmak, farklı türdeki kitaplarla da tanışmak, doğru kitabı bulmaktaki en önemli yollardan biridir. Bir alanda yol gösteren kitap, doğruyu gösteren kitap mutlaka bulunmalı ve okunmalıdır. Hiç düşündünüz mü? Ya kitaplar hiç olmasaydı, hiç kitap okumasaydık. bununla ilgili de bir kitap öneriyim; Emin Özdemir’den “O Iyi Kitaplar Olmasaydı.”