Bedava Hosting ve Domain


0

Bedava hosting ve domaini nasıl alacağımızı adım adım inceleyeceğiz. Artık siz de bedava bir hosting ve domaine sahip olabileceksiniz. Alacağınız alan adını Wordpress ve Blogger gibi CMS’lerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bu alan adları reklam alma konusunda da sizlere engel olmayacak şekilde sunulmakta.

Bedava hosting ve domain


Blogger’da yeni bir blog siteniz var ve alan ismi eğer şu şekilde ise; siteismi.blogspot.com bu ismi ücretsiz bir şekilde değiştirebilirsiniz. Yeni alacağını ücretsiz alan adınız .com şeklinde olmasada blogspot.com kadar da uzun olmaması işinizi görecek özelliklerden birisi. Yine Wordpress’ e başlayanların alan adına ücret ödeme zorunluluğu da bu servisle ortadan kalkmış oluyor.

Hosting Ve Domain Nedir?

Kısaca; Hosting, internet sitenizin arka yüzü diyebiliriz. İnternet sitenize eklediğiniz resim, video, makale, oyun gibi içeriklerin depolandığı bir bilgisayardır.
Domain ise tarayıcıya verilerek gidilecek url kısmını oluşturan alan adıdır. .com, .net, .com.tr gibi.

Nasıl Bedava Alan Adı Alabilirim?

Freenom’un, çeşitli alan adlarını ücretsiz olarak dağıtan servisini kullanarak ücretsiz alan adı satın alabilirsiniz. Freenom’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Freenom’un verdiği ücretsiz alan adları ise şöyle;
Yapmanız gereken tek şey Freenom’a giderek alan adınıza uygunluk testi yapmak ve uygun alan adını ücretsiz almak.

Bedava hosting ve domain alma


Aldığını alan adını Blogger, Word9press gibi CMS’lere kolayca bağlayabilirsiniz. Bu ücretsiz alan adları reklam alma işlemlerinize engel teşkil etmemekte. Bu aşamayı hallettiysek sıra geldi, bedava hostinge.

Artan Hosting Fiyatlarına Rağmen Bedava Hosting Sitesi

Bedava hosting sitesi ve bedava alan adı hizmeti vermekte olan İnfinityfree firmasından da alan adı alabilirsiniz, fakat buradaki alan adları bir çeşit alt alan adı şeklinde olduğundan, web sitenize reklam alma gelir elde etme imkanını olmayacaktır. Bu yüzden alan adınızı Freenom’dan, hostingi ise İnfinityfree’den almak daha mantıklı durmakta. İnfinityfree’ye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.


8 yıldan uzun bir süredir hizmet vermekte olan İnfinityfree, giriş sayfasında en hızlı hostingi, %99 çalışma süresi ile, sınırsız özellikleri ve tamamen zorunlu reklamlardan arındırılmış şekilde sunmakta. Ayrıca sık sorulan sorular alanında da bu servisin ücretli sürümünün bulunmadığını, deneme veya demo servisi olmadığını, tamamen bedava olduğunu belirtmekte.


Blogger kullanıcılarının, bir hostinge ihtiyacı olmasa da özellikle Wordpress gibi CMS uygulamalarında site oluşturmak isteyen kullanıcıların hostinge ihtiyacı vardır. Özelliklerinin arasındaki sınırsız ibareri ise en can alıcı noktalardan biridir diyebiliriz.

Bedava hosting ve Domainlere Neden şans Vermeliyiz?

Bedava hosting ve domain hizmeti, sadece yeni başlayanlar için değil aynı zamanda yayında web sitesi bulunan kullanıcılar için de çözümler sağlayabilir. Bu hizmetler ile, web sitenize bağlı hostingi yormamak ve sınırları zorlayarak yavaşlamaya sebep olmamak açısından gizlilik, iletişim, kullanım koşulları gibi sayfaları bu hostinge aktarabilirsiniz.

Sitenizin varsa forum, sözlük, video galeri, resim galeri gibi alanlarını da bedava hosting ve domain hizmetlerini kurarak buralardan yapılandırma oluşturmanıza ve sitenizin bulunduğu sunucuyu yormamanıza olanak sağlamış olacaksınız.

Bedava hosting alma


Ayrıca tüm bunların dışında ücretsiz hosting ile kuracağınız sitede bazı tema tasarımlarınızı, eklentileri ve denemelerinizi test etmek, öğrenmek ve denemeler yapmak adına geçici web sitesi olarak da kullanabilirsiniz.

Bedava Hosting ve domain Alma

Sonuç olarak toparlamak gerekirse; İnfinityfree’den ücretsiz hosting ve domain hizmeti alabileceğimizi, nasıl değerlendirebileceğimizi inceledik. Ayrıca sitemizde reklam geliri elde edebilmemiz için uygun ücretsiz domaini de nasıl alabiliriz? Sorusunun cevabı için Freenom’u kısaca inceledik.

Freenom‘dan alacağımız ücretsiz alan adını, İnfinityfree‘ye bağlayarak ücretsiz ve reklam gelirine onlanak veren siteler kurabileceğimiz sonucuna vardık. Bedava hosting ve domain alma ile ilgili incelemeler yaptığımız bu yayında da sona geldik. Önümüzdeki yayınlarda Bedava hosting ve domain alma, Blogger, Wordpress gibi CMS uygulamalarında atif hale getirerek bedava site oluşturma aşamasını değerlendireceğiz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap