1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Meizu M10 Özellikleri


0

Bu yayında sizlerle birlikte Meizu’nun giriş segmentteki akıllı modeli Meizu M10 özelliklerini inceleyeceğiz.
İnternet ortamında uygun fiyatlara bulabileceğiniz akıllı modelin teknik detaylarına geçelim.

Meizu M10 Kamera

Meizu M10 özelliklerini incelemeye arka kameralarla başlayacak olursak; arkada 3 adet kamera bulunuyor. Bunlarda ilki 13 MP, ikincisi ve üçüncüsü de 2’şer MP çözünürlüğe sahip. Akıllı modelin ön tarafında ise orta üst kısımda yeralan çentikli ve 8 MP çözünürlüklü bir kamera bulunuyor.

Meizu M10 Özellikleri

Meizu M10 Bellek

Akıllı modelin en önemli özelliklerinden biri de depolama alanlarıdır. Meizu M10 özelliklerine bakıldığında, 32 GB dahili depolama alanı bulunurken, 3 GB büyüklükte de RAM mevcut. Ayrıca harici kart desteği de sağlayabiliyorsunuz.

Android 9.0 Pie sürümüyle gelen akıllı model, 2,6 GHz Octa Core işlemci hızına da sahip.

Meizu M10 Ekran

16 milyon renk çözünürlüğü, 720.1600 ekran çözünürlük oranı ve full HD ekran kapasitesi ile giriş seviyesi adına oldukça iddalı bir ekrandan bahsetmek mümkün. 6.5 inc büyüklüğündeki geniş ekranı sayesinde günlük kullanımda oldukça başarılı işler çıkarabilir.

Meizu M10 Batarya

Meizu M10 özellikleri arasında öne çıkan özelliklerden biri de güçlü bir pili bulunması. 4000 mAh pil güçüne sahip akıllı model, 400 dakikaya yakın alternatif kullanım olanağı sağlıyor. Bu güçteki bir pil ile gününüz tamamını rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Kutu İçeriği

Meizu M10 özelliklerinin ardından sıra kutu içeriğini incelemeye geldi. Kutu içerisinde garanti belgesi, kullanım bilgisi, sim kart iğnesi, usb bağlantı kablosu, şarj adaptörü gibi ekipmanlar bulunuyor.

Neden Önemli?

Dahili Hafıza Neden Önemli?

Akıllı telefon satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli özelliklerden birisi dahili hafızanın büyüklüğüdür.
4 GB, 8 GB gibi dahili depolama alanına sahip akıllı telefonlar genellikle bu hafızanın büyük çoğunluğunu sistem verileri ile paylaştığında kuklanıcı için oldukca kısıtlı alan kalmaktadır. Fotograf, video, dosya, oyun gibi içeriklerinizi depolayabilmeniz için daha büyük dahili alanların daha önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Ekran Boyutu Neden Önemli?

Akıllı telefonlarda ekran boyutu genellikle kullanıcının seçimlerine göre değişiklik göstermektedir. Fakat film, video izleyen, oyu oynayan bir kullanıcı için daga büyük ekran boyutu tercih edilebilir. (5 inc ve üzeri idealdir.)

Kamera Özellikleri Neden Önemlidir?

Akıllı telefonlarda çözünürlük, pixel, MP şeklinde belirlenen birimler, kamera özelliklerinin durumunu sunar.
Kamera özellikleri çift kamera, 3 kamera veya 16 MP gibi üstün özelliklerle bahsediliyorsa bu akıllı telefon sayesinde daha güzel fotoğraf deneyimleri elde edebilirsiniz. Günümüzde artık tek kameralı ya da 5 MP çözünürlüğe sahip arka kameralı akıllı telefonlar tercih edilmemektedir.

Pil Neden Önemlidir?

Belki de bir akıllı telefonun en önemli donanım birimlerimden biri de pilidir. Pil ne kadar iyi ise akıllı telefonumuzu o kadar uzun süre kesintisiz kullanabilirsiniz demektir. Günümüzde artık 3000 mAh ve üzeri güce sahip pil tercih ediliyor. Pil seçiminde karar vermenizi etkileyecek hususları şöyle sıralayabiliriz; Ekran boyutu çok büyükse daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır. Ekran parlaklığını sürekli yüksek aralıklarda kullanıyorsanız, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır.
Video izleme, oyun oynama alışkanlıklarına sahipseniz daha iyi bir kullanıcı deneyimi için, daha iyi bir pile ihtiyacınız vardır.

Ram Neden Önemlidir?

Ram, kısa süreli verilerinizin saklandığı geçici bellek türüdür. Ram sayesinde telefonunuz daha hızlı işlem yapmanıza olanak tanır. Uygulamalar arasında geçiş yaparken, geride kalan uygulamaya döndüğünüzde kaldığınız yerden aktif biçimde devam edebilirsiniz.
Eski tuşlu telefonlarda, bir uygulamadan çıktığınızda uygulama kapanırdı. Ram olmasa Yine aynı şekilde ara verdiğiniz uygulamalar sonlanmış olacaktır.

Yüz Tanıma Ve Parmak Okuma Özelliği Neden Önemli?

Daha yüksek güvenlik ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda kullanabileceğiniz bu özellikler ihtiyaclarinizi kolayca giderir.
Sizden başka kimse telefonunuza kolayca erişemez. Fakat bazı akıllı cihazlarda yüz okuma ve tanıma özelliği ortamdaki ışık düzeyi ile orantılı şekilde çalışmayabiliyor.

İşlemci Neden Önemlidir?

Sadece oyunlarda değil, kamera, internet, galeri, videolar, mesajlaşma gibi işlemlerinde işlenme hızını belirleyen birime işlemci denir.

İşlemci çekirdeklerden oluşmaktadır ve bu çekirdeklerin artması demek; işleme hızının da artması demektir. Ayrıca unutmamak gerekir; Yeni bir akıllı telefon alırken önemsenmesi gereken birimlerden biridir işlemci ve akıllı telefonlardaki işlemciler bilgisayar işlemcileri gibi sonradan sökülüp değiştirip takılamıyor.

Ayrıca;

Akıllı telefonlarda, hızlı şarj etme özelliğinin bulunması, şarj etme sürenizi kısaltırken, harici kart desteği özelligi fonksoyonu da ek hafıza kartı ekleyebilmenizi sağlar.Meizu M10 özelliklerini incelediğimiz bu yayında da sona geldik.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Marcatime Yazarı - Halkla Ilişkiler ve Tanıtım Uzmanı

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir