Seyahat & Destinasyon

7 ay önce

Çanakkale Gezilecek Yerler

Çanakkale gezilecek yerler listesi yapmaya hazırsanız başlayalım. Kaleminizi kağıdınızı alın. Çanakkale gezilecek yerler harita ile rotamızı yapalım. Çanakkale’ye eğer kuzeyden yani Edirne Keşan üzerinden gelecekler için olacak şekilde rota yapalım. İsim isim ilçe ilçe yazalım. Çanakkale’de ne yenir? Çanakkale nesi meşhur ? Çanakkale ne ile meşhur?
Çanakkale’de gezilecek yerler? Gibi merak ettiğiniz sorulara sırayla cevap verelim.

7 ay önce

Erzincan Gezilecek Yerler ve Öne Çıkan 8 İlçe

Erzincan gezilecek yerlere değinmeden önce ilçelerimizi kısaca tanıyalım. Öncelikle Anadolu bölgesinde bulunan, tarihte Mengüceklilere başkentlik yapmış, etrafında Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Sivas, Malatya ve Tunceli gibi illerin yeraldığı Erzincan’a hoş geldiniz.

8 ay önce

Çorlu Gezilecek Yerler ve Oteller Tanıtımı

Merkez civarında bulunan dev alışveriş merkezleri, fakülte ve meslek yüksek okulu, Çorlu otelleri, pansiyon ve apartları, kafeler, restoranlar, gelişmiş iş merkezleri ve iş sahası ile Tekirdağ’a bağlı bu güzel ilçeye seyahat etmeye ne dersiniz? İşte sizlere Çorlu gezilecek yerler ve oteller listesi.

8 ay önce

Dünyanın En Güzel Ülkesi Tarihi ve Coğrafi Olarak Hangisidir? Kültürel, Festival ve İnanç Alanında En Güzel Ülkeler

Dünyanın en güzel ülkesi hangisidir? Gelin bu yazımızda kendimizden yola çıkarak sıralama yapalım. Sizin bakış açınıza göre bir ülkeyi dünyanın en güzel ülkesi yapan şey nedir? Coğrafi, kültürel, tarihi, inanç, eğlence, yaşam alanında dünyanın en güzel ülkesi değerlendirmesi yapalım. Bu yazımızda gelin sizi düşünce sarmalına sokalım. Bunu yaparken insanların göç yollarına ve gittikleri yere bakabiliriz. En güzel ülkeyi anlatırken hem en güzel ülkeden hem de onu güzel kılan niteliklerden bahsedeceğiz.

1 sene önce

Almanya’da Yaşam ve Koşullar

Her şeyden önce Almanya’da yaşam için Almanya Hakkında bilginiz olması gerekmektedir. Çok fazla karmaşık detaya girmeden sizlere Almanya Hakkında işinizi kolaylaştıracağını düşündüğüm bazı bilgiler sunmak istiyorum. Danimarka, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Fransa gibi ülkerin çevresinde yer alan Almanya, bir Orta Avrupa ülkesidir.

1 sene önce

Japonya Denince Akla Gelenler Neler?

Japonya denince akla gelenler neler? Birçok konu, birçok olay, birçok yaşanmışlık, birçok kültür aslında Japonya denince akla geliyor. Acısı hala taze ve yarası derin olan hiroşima, Japonya’nın özgün kültürü, harika teknolojisi ve dahası akla ilk gelenlerdendir. Teknoloji alanında Japonya nasıl bu kadar öne çıkmayı başardı? Hiroşima felaketi nasıl oluştu? Japonların özgün kültürü neler içermekte? Gelin bu soruların cevaplarını arayalım ve japonya’ya hızlıca göz atalım.