Çorlu Gezilecek Yerler ve Oteller Tanıtımı


0

Merkez civarında bulunan dev alışveriş merkezleri, fakülte ve meslek yüksek okulu, Çorlu otelleri, pansiyon ve apartları, kafeler, restoranlar, gelişmiş iş merkezleri ve iş sahası ile Tekirdağ’a bağlı bu güzel ilçeye seyahat etmeye ne dersiniz? İşte sizlere Çorlu gezilecek yerler ve oteller listesi.

Çorlu Gezilecek yerler ve Otelleri Tanıyalım

Çorlu’ya yolunuz düştüğünde gezilecek yerleri kadar otelleri de oldukça önemlidir. Burada konaklamanız gerektiğinde ihtiyacınız olan şey öncelikle Çorlu otelleridir. Çorlu’da hemen her kalitede otel ve konaklama imkanı bulabilirsiniz. İşte Çorlu otel listesi;

Çorlu gezilecek yerler ve çorlu otel listesi

Mesela Divan Çorlu Oteli

Çorlu otel listesinin ilk sırasında Divan Oteli yer almaktadır. Oldukça kaliteli bir konaklama merkezi. Otelde dünya mutfağı lezzetleri, teras alanı, spa hizmeti ve bar gibi önde gelen konaklama özellikleri bulunmakta.
Ayrıca otel merkeze oldukça yakındadır.

Bir başka konaklama hizmeti satın alabileceğiniz otel ise Grand Park Hotel; Buradaki restoran sayesinde yemek ihtiyaçlarınız karşılayabilirsiniz. dinlenme alanları gibi çeşitli hizmetleri de sunmaktadır.

Hilton Garden Inn

Bu otel ise çevresinde konuşlanmiş kafelerle hizmet zenginliğine zenginlik katmış, spor ve toplantı salonları gibi de özellikleri ile oldukça kaliteli bir otel olarak adından söz ettirmeyi başarmıştır.
Merkeze uzak olmasa da istanbul yolu üzerinde bulunmakta.

Elit Hotel

Belediye meydanı yakınında bulunan bu otel ise daha çok sade konaklama ihtiyaçlarınıza hitap etmekte. Genellikle merkezde bulunması nedeyinle tercih sebebi olabiliyor.

Ayrıca; Çorlu otel listesindeki oteller dışında konaklama yapabileceğiniz Santral civarında bulunan öğretmenevi ve çeşitli lokasyonlarda bulunan pansiyonlar da bulunmakta. Öğrenciler için ise özel öğrenci yurtları ve pansiyonlar, kız ve erkek yurtları gibi ayrıca KYK yurtları şeklinde de seçenekler mevcut.

Çorlu Gezilecek Yerlere Ulaşım Adına Hava Yolu ve Diğer Yöntemler

Çorlu hava yolu ile ulaşım ve diğer ulaşım yolları konusunda bulunduğunuz konuma göre alternatif seçimler yapabilirsiniz. Konumunuz Çorlu’ya oldukça uzaksa bu durumda en alternatif ulaşım yöntemi hava yoludur.
Çorlu havaalanında indikten sonra taksi ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Çorlu hava ulaşımı

Eğer İstanbul gibi yakın bir ilden Çorlu gezilecek yerlere varacaksanız, karayolunu tercih etmeniz daha faydalı olabilir.
İlçe içi ulaşımda hemen her konuma giden otobüsleri kullanabilirsiniz.

Çorlu aynı zamanda iş sahası kapsamında gelişmişliği kadar eğitim alanında da gerekli alt yapıya sahip.
Namık Kemal Üniversitesine bağlı Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik fakültesi, öğrencilere ön lisans ve lisans eğitimini burada tamamlama inkanı
sunmakta.

Çorlu Mühendislik Fakültesi Ve MYO

Mühendislik Fakültesi, Çorlu- Çerkezköy istikametinde yer alıyor ve bulunduğu konum nedeniyle genellikle Istanbul’daki öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilebiliyor.
Fakülte çok sayıda mühendislik alanını bünyesinde barındırmakta ve 2006 yılından bu yana akademik kadro sınıfında güçlenmeye devam etmekte.

İstanbul yolu üzerinde bulunan meslek yüksekokulu ise KYK kız öğrenci yurduna oldukça yakın. 2 yıllık ön lisans bölünlerine yer verilen okulun konumu nedeniyle merkeze ve çevresine ulaşımı da oldukça kolay.

Çorlu Gezilecek Yerler ve Mekanlar

Çorlu gezilecek yerler sıralamasının başında kuşkusuz Cumhuriyet parkı gelmektedir. Cumhuriyet parkı oldukça büyük, kafa dinlenecek, gezilecek, eğlenilebilecek ve spor gibi aktivitelere yer verilebilecek bir alan.

İçerisinde basketbol sahası, valeybol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolu, diğer çeşitli spor alanları, lunapark ve çok daha fazla alan bulunmakta. Akşamları ise burada gitar sesleri eşliğinde oturup sohbet edebilir veya keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Çorlu gezilecek yerler ve mekanlar

Bir başka önde gelen alan ise Gölbaşı parkı. Istanbul yolu üzerinde ilçe girişinde ve meslek yüksekokula varmadan askeriyeye yakın konumdaki parkta çeşitli göl hayvanları, kedi, tavşan vs. rastalamak mümkün. Göl manzaralı parkta yürüş ve bisiklet yolu, oturmak için banklar ve restorant bulunur. Ayrıca burada kendi mangalınızı kendiniz yapabilirsiniz. Fakat hafta sonları oldukça kalabalık olmaktadır.

İlçe merkezine ve Emlak Konutları Mahallesi girişine de oldukca yakında yeralan iki dev alışveriş merkezi bulunuyor. Orion ve Trend Arena… Hemen her markayı bünyesine katmayı başarmış bu alışveriş merkezlerindeki sinemaya ilgi oldukça yoğun.
Avantaj AVM adlı bir başka alışveriş merkezi daha bulunmakta. Fakat konumu itibariyle merkezdeki Alışveriş merkezleri kadar ilgi görmemekte. Ilçe merkezine epey uzakta ve Çerkezköy yolu üzerinde bulunan alışveriş merkezine otobüslerle gidilebilmekte.

Çorlu  yüzülecek yerler

Burada yaşayanların, yazın serinlemek için yüzebileceği Aquapark yüzme havuzu ise yine merkeze yakınlarda yer alır. Buraya ilçedeki otobüsler yolcu taşımakta. Aquapark’ın havuzları, kaydırakları, dinlenme alanları ve diğer tüm hizmetleri Aquapark’a gelenleri memnun etmekte.

Çorlu gezilecek yerler dışında, yüzmek ve serinlemek için başka bir alternatif arayanlar ise genellikle ilçe dışına çıkarak Marmara Ereğlisi veya Yeni Çiftlik’de denize girmekte.

Yorum Yap