Mutfak Dünyası

8 ay önce

Yöresel Gaziantep Yemekleri Listesi

Lezzetin ve yöreselliğin markalaşmış durağı Gaziantep yemekleri listesinden öne çıkanları derledik. Yöresel lezzetleri hem ülke çapında hem de dünya genelinde adeta vazgeçilmez durumda. Hemen herkes Gaziantep’e has lezzetleri keşfeder ve neredeyse sadece bu lezzeti tekrar tadabilmek uğruna Gaziantep’e uğrar.

8 ay önce

1850’den Günümüze Yöresel Bafra Pidesi Nasıl Yapılır?

Pidenin kültürümüzde e damak tadımızdaki değişmez yerini hepimiz biliriz. Özellikle de Meşhur hale gelen Bafra pidesi, hiç düşündünüzmü bu lezzetli Bafra pidesi nasıl yapılır? Pideye bu harika lezzeti ne verir?

9 ay önce

Meşhur Safranbolu Lokumu

Gerek Safranbolu lokumu olsun, gerek diğer kaliteli lokumlar olsun, yeterli miktarda tüketildiğinde kuşkusuz fayda sağlamaktadır. Yüksek proteinli besinleri eritmede ve asitleri açığa çıkartmada önemli role sahip.
Osmanlıca rahat ul-hulküm kelimeleri boğaz rahatlatan anlamına gelirdi ve lokum ismi bu şekilde türemeye başlamıştı.

11 ay önce

2001 Yılından Beri Patentli Cimin Üzümü Faydaları

İçeriğe Hızlı Erişim İçindekiler Yöresel Cimin Üzümü Faydaları Nelerdir?Cimin Üzümü Özellikleri Faydaları ve TadıCimin Üzümü Siparişi Nasıl Verilir? Erzincan Üzümlü’de yetişen, Cimin üzümü faydaları bakımından karaciğer ve böbrek hastalarına şifa sağlıyor. Bunun yanı sıra bağışıklık …