1. Anasayfa
 2. Bilim

Evlilik Sitesi Nedir? Evlilik Nedir?


0Evlilik sitesi nedir ve neden kurulur” diyerek başladığımız yazımıza daha detaylı olarak “evlilik nedir?” şekilde devam edeceğiz. Evlilik ile alakalı bir çok kavramı anlamaya ve anlatmaya çalışacağız. İki insanın bir araya gelerek bir hayata başlamaya karar vermesine evlilik diyoruz. Kelime yaşam alanı olan yeni ev bark sözcüğü ile özdeşleşmiştir.

Evlenme vaadiyle kurulan karşı cins tanışma konuşa amacı taşıyan sitelere evlilik sitesi denir. Araştırınca göreceğiniz ki “islami evlilik sitesi, 40 yaş üstü evlilik sitesi, tamamen ücretsiz evlilik siteleri, ciddi evlilik sitesi, canlı evlilik sitesi, en güvenilir evlilik siteleri gibi isimler arama motorlarının bilinen kavramlarıdır..

İnsanlar evlilik siteleri ismine varlığına ihtiyaç duyduğu için bir çok seçenek mevcuttur. Farklı başlıklar ile bir çok bu tür kurulum var. Herkes bir tür arayışta. Peki amaç evlenmek mi? Evliliğin güzelliği aranan heyecan burada mı? Yoksa evlilik sitesi sadece bir arayış mı? Evlenme güzel de gerçek evlilik nedir? Evlilik siteleri evlenmeyi ve bu sosyal kurumun gereğini karşılayabilir mi? Bunu anlamak zor. Gelin önce toplumun direği aile olma durumuna bakalım.

İnsanlar evlilik sitesine neden ihtiyaç duyar? Gelin bu yazımızda kademe kademe bu sorulara cevap arayalım. Hem evlilik nedir? Evlilik nasıl olur? Çağımızın evlilikleri hakkında bilgiler verelim. Eskilerin mahalle dedikodusu olan gerçek evlilik nedir?

evlilik sitesi nedir?

Evlilik Sitesi Neden Kurulur? Evlilik Sitesi Ne İşe Yarar?

Evlilik siteleri genel olarak yalnızlık dediğimiz sürecin uzantısıdır. Geçirilmek istenen bir tür duygunun arandığı yerdir. Bu yalnızlık hem duyusal hem cinseldir.

Maalesef çoğu aile içindeki yalnızlık temelli psikolojik, duygusal ve dokunsal boşluk ve yalnızlık var. Bu durumu anlamanız için bir örnek vereyim. Evlilik sitesi nedir? Dünyada evlilik nasıldır? Nasıl işlevi vardır bizdeki evlenme ne yönüyle farklı görelim.

Japonya dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden biridir. Son 50 yıldır artan intihar vakaları nedeniyle yalnızlık bakanlığı kurdular. Biraz araştırma yaptım. İlk var gelişim var her şeye ulaşmak rahat ve çok uygun. Sanal dünya, teknoloji, üretim, sosyal düzen, iş… Peki neden intihar ediyor insanlar. Dertleri nelerdir? Sevgili bulsalar bile duygusal boşluktalar. Arkadaş olsalar bile fiziki ruhi olarak yalnızlar. O zaman sorun ne? Cinsel doyumsuzluk mu? Evlilik siteleri ile alakası ne gelin bakalım.

Diyeceksiniz ki evlilik siteleri hatta evlilik sitesi nedir ki bu iş ile alakası olsun. İşte can alıcı nokta burada. İnsanların evlilik kurumuna bakışının değişimi. Aile kurumunun ayaklar altına alınması. En büyük neden de sevgisizlik. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu konuya değineceğiz. Peki evlilik sitesi ile yalnızlık arasında intihar arasında ne bağlantı var. Nasıl bir bağlantı kurulabilir. Şimdi bu anlattıklarımıza göre gerçek evlilik sitesi nedir? Yalnızlığı giderme mi? Aşık olmamı? Ev işleri için mi? Cinsel tamamlama mı?

Bilimsel anlamda Freud’a göre bütün davranışların temelinde 0-6 yaş arasındaki sorunlar neden olmaktadır. Bu dönem kişilik oluşumu için anahtardır. Davranış yapıları bilinçli bilinçsiz şekilde burada öğrenilir. Temel eğitim ve bütün yaşanmışlık bu dönemde oluşuyor. Bu yaş aralığında aile içinde sevgi veremeyen kişiler yalnızlığa itiliyor. Aynı şey tüm bireylerin gelecek yaşantısını etkiliyor. Bu bilimsel yaklaşıma çevrenizde problem ve problemli gördüğünüz insanlara bakarak anlaya bilirsiniz. Ama evlilik sitesi nedir? Onunla doğrudan ya da dolaylı bağlantısı var mı?

Psikoloanalist yaklaşım işe bireyin tüm sorunlarına ışık tutulur. Bilinçaltına inilir ve kişiler nedenler zincirine sokulur. İşte Freud’a göre yetişkin haldeyken evlilik siteleri ile chat odalarında yaşamak bağımlı olmak arayışta olmak bu yetişme temeli çocukluktadır.

Ergenlik ile başlayan duygu değişimi cinsel olgunluk çevresel faktörlerin de etkisiyle kişiye hem yalnızlığa hem de sosyal arayışlara itebilir.

Özellikle yalnız kalan çocukların ilk uğradığı yer her zaman olduğu gibi sosyal medyadır. Orada çeşitli yerlerde kendine mekan arar. Bu bazen yasaklı siteler bazen de resmî ama yasadışı işlerin döndüğü yerlerdir.

Freud’a anlayışına göre çağı yorumlarsak; evlilik sitelerinde gezinmek bile başlı başına bir sorunun işaretidir.

Bu anlattıklarımıza göre evlilik sitesi nedir? Evlilik nedir? Nasıl olmalıdır? Gerçek evlilik sitesi nasıl olur? bizim bu duygumuzla oynamaktan başka işe yaramadıklarını göreceğiz.

Evlilik Sitesi Nedir ve Evlilik Nedir?

Evlilik sitesi nedir? Yoksa hepsi reklam geliri kazanmak için hit toplayan kandırmaca mıdır? Gelin bu yazımızda bu sorulara cevap arayalım. Hem evlilik nedir? Evlilik nasıl olur? Çağımızın evlilikleri hakkında bilgiler verelim.

Evlilik siteleri genel amaçları bakımından insanları tanıştırmak ve bu işten para kazanmak için yapılır. Tıpkı şuan bizim yazdığımız gibi birileri de aranan kelime sayıları ile orantılı olarak bu tür arayışta harekete geçmiştir.

Bu bir sektör haline geldi. Şimdi evlilik siteleri işlevi ile daha çok erkeklerin dolandığı bir yer. Var olan bayanlar da genellikle dolandırıcıdır. Ama popülerlik her dönem olmaya devam etmektedir.

Evlilik sitesi nedir? Bu sitelerin incelikleri detaylarına geçmeden önce evlilik nedir? Nasıl olur? İnsan neden evlenir? Bu sorulara cevap verelim.

Evlilik: Fiziki olarak iki insanın bir araya gelmesidir. Bu fiziki birliktelik aynı zamanda ruhidir. Evliliğin şifresi sevgidir. Bu sevgi konuşabilmektir. Evlilik siteleri üzerinden yapılan ya da aranan şey de konuşmaktır.

evlilik nedir

Dünyanın en gelişmiş sosyal medyası Facebook’ta yalnız kalmış bir gencin kendini ifade etme diyalog kurma amacıyla kuruduğu bir sitedir. Amaç arkadaş bulmak sohbet etmek. Peki evlilik sitesi nedir? İslami evlilik sitesi olur mu?

Kısaca evlilik siteleri nedir? neden kurulur? Chat ile sohbet edip karşı cinsten dostluk kurmak için. Bu durumu sadece bizim toplumumuza özgü bir durum olarak görmeyin. Zira toplumsal yaşamdan bireysel yaşama geçilen şu aşamada artık tim dünya aynı. Hatta çoğu gelişmiş ülke bizden daha fazla bu tür oluşumları var.

Evlilik siteleri genel amaçları bakımından insanları tanıştırmak ve bu işten para kazanmak için yapılır. Tıpkı şuan bizim yazdığımız gibi birileri de aranan kelime sayıları ile orantılı olarak bu tür arayışta harekete geçmiştir.

Bu bir sektör haline geldi. Şimdi evlilik siteleri işlevi ile daha çok erkeklerin dolandığı bir yer. Var olan bayanlar da genellikle dolandırıcıdır. Ama popülerlik her dönem olmaya devam etmektedir.

Evlilik siteleri detaylarına geçmeden önce evlilik nedir? Nasıl olur? İnsan neden evlenir? Bu sorulara cevap verelim.

Evlilik: Fiziki olarak iki insanın bir araya gelmesidir. Bu fiziki birliktelik aynı zamanda ruhidir. Evliliğin şifresi sevgidir. Bu sevgi konuşabilmektir. Evlilik siteleri üzerinden yapılan ya da aranan şey de konuşmaktır. İslami evlilik sitesi nedir? Sizce böyle gerçekçi bir site olabilir mi?

Dünyanın en gelişmiş sosyal medyası Facebook’ta yalnız kalmış bir gencin kendini ifade etme diyalog kurma amacıyla kuruduğu bir sitedir. Amaç arkadaş bulmak sohbet etmek. Evlilik sitesi nedir? Gerçek evlilik sitesi var mı?

Kısaca evlilik siteleri neden kurulur? Chat ani sohbet edip karşı cinsten dostluk kurmak için. Bu durumu sadece bizim toplumumuza özgü bir durum olarak görmeyin. Zira toplumsal yaşamdan bireysel yaşama geçilen şu aşamada artık tim dünya aynı. Hatta çoğu gelişmiş ülke bizden daha fazla bu tür oluşumları var.

Evlilik Sitesi Nedir? Bu Evlilik Siteleri İşlevleri Nelerdir?

Evlilik sitesi nedir? Genel amaçaları nelerdir. Gelin beraber bakalım. Şimdi bilimsel verileri ve yordamaları bir kenara bırakarak asıl amacımıza geçelim. Evlilik sitesi özelliklerini genel amaçlarını ve niteliklerini sizler için inceledik.

Eskiden mahallelerimizin çöpçatanlık yapan insanlarının yerini tutuyor. Bir zamanlar da TV’lerde aleni evlendirme-ideal eş arama programları yapıldı.

evlilik siteleri

Toplumsal olarak bunları seviyoruz. Sevmesek var olmazlar. İzlenme oranı o kadar yüksekti ki reklam ücretleri havalarda uçuşuyordu. Bütün kanallar sisteme el atmıştı. Sonra yasaklandı.

Araştırmamıza göre şöyle bir sonuç çıktı ortaya:

 1. Evlilik siteleri, birbirini arayan eş-eşler için kurulmuştur.
 2. Belli bir kişisel form dolduruluyor.
 3. Dini sistemler de kullanılıyor.
 4. Bu sadece internet ortamında değil TV’ler ile de yapılıyor. Müzik kanallarında altta geçen yazılara dikkat edin.
 5. Bir tür kaçış ve arayış ortamı var.
 6. Genellikle cinsel saplantı hallerinde ortaya çıkıyor.
 7. Yalnızlık en büyük arayış nedeni.
 8. Evlilik sitesi genel tık-hit oranı yüksek, kurucuları için cazip reklam ve gelir demek.
 9. Evinde huzur mutluluk doyum bulamayanların gezdikleri yerler.
 10. İdeal eş için bir nevi ‘’çöpçatanlık’ yapılıyor.Evlilik sitesi nedir? Bu işleri yapan tabela evlilik siteleri nelerdir? İnsanlar evlilik sitesine neden ihtiyaç duyar? Bu sorularınıza cevap verdik. Şimdi devam edelim.

Evlilik siteleri genel olarak yalnızlık dediğimiz sürecin uzantısıdır. Bu yalnızlık hem duyusal hem cinseldir.

Maalesef çoğu aile içindeki yalnızlık temelli psikolojik, duygusal ve dokunsal boşluk ve yalnızlık var. Bu durumu anlamanız için bir örnek vereyim.

Japonya dünyanın sayılı gelişmiş ülkelerinden biridir. Son 50 yıldır artan intihar vakaları nedeniyle yalnızlık bakanlığı kurdular. Biraz araştırma yaptım. İlk var gelişim var her şeye ulaşmak rahat ve çok uygun. Peki neden intihar ediyor insanlar. Dertleri nelerdir? Sevgili bulsalar bile duygusal boşluktalar. Arkadaş olsalar bile fiziki ruhi olarak yalnızlar. O zaman sorun ne? Cinsel doyumsuzluk mu? Evlilik siteleri ile alakası ne gelin bakalım.

Diyeceksiniz ki evlilik siteleri hatta evlilik sitesi ile yalnızlık arasında intihar arasında Ne bağlantı var. Nasıl bir bağlantı kurulabilir.

Bilimsel anlamda Freud’a göre bütün davranışların temelinde 0-6 yaş arasındaki sorunlar neden olmaktadır. Bu dönem kişilik oluşumu için anahtardır. Davranış yapıları bilinçli bilinçsiz şekilde burada öğrenilir.

Psikoloanalist yaklaşım işe bireyin tüm sorunlarına ışık tutulur. Bilinçaltına inilir ve kişiler nedenler zincirine sokulur. İşte Freud’a göre yetişkin haldeyken evlilik siteleri ile chat odalarında yaşamak temeli çocukluktadır.

Ergenlik ile başlayan duygu değişimi cinsel olgunluk çevresel faktörlerin de etkisiyle kişiye hem yalnızlığa hem de sosyal arayışlara itebilir.

Özellikle yalnız kalan çocukların ilk uğradığı yer her zaman olduğu gibi sosyal medyadır. Orada çeşitli yerlerde kendine mekan arar. Bu bazen yasaklı siteler bazen de resmî ama yasadışı işlerin döndüğü yerlerdir.

Freud’a göre evlilik sitelerinde gezinmek bile başlı başına bir sorunun işaretidir.

Bu yazımız bir kandırmaca olan sisteme ve siteler eleştiri olarak yazılmıştır. İnsanlar dünyaya sahip olma varlığı elde etme dürtüsüyle teknoloji ve olanaklarını sınırsız biçimde kullanmaya devam ediyor. Evlilik sitesi nedir? İslami evlilik sitesi, Gerçek evlilik sitesi, 40 yaş üstü evlilik sitesi gibi bir çok başlığa baktık. aslında evlilik siteleri bir kandırmaca. Hiçbiri size aradığınız satın alma duygusunu veremeyecek. Bu siteler yasak ve içleri boş. Çoğu erkelerin üye olduğu siteler. Tık ile müşteri kapan reklam geliri elde eden paylaşım alanları.

Biz anlattık anlamaya ve toplumsal bir saplantıya eğilmeye çalıştık. Bunu yaparken de evlilik nedir? Evlilik sitesi nedir? Sorularına ve yalnız bozuk ruh haliyle bağlantı kurduk. Faydalı olması temennisiyle. Bu sorunun insani bir iletişim sorunu olduğunu hatta ailede başlayan bir iletişim eksikliği olduğuna değindik. Bu sosyal ağlarda boşa vakit harcarsınız.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir