1. Anasayfa
 2. Bilim

Evrim Teorisi Nedir? Varlık İçinde İnsanın Evrimi Nasıl Gerçekleşti? Evren 4,5 Milyar Yaşında Mı?


0

Evren 4,5 Milyar Yaşında Mı?

Bir çok bilim insanı ortaya çıkan fosiller ile dünyanın yaşı ve bununla orantılı olarak da varlığın yaşı hakkında bilgi vermektedir. Bunun en büyük örneği olarak şuan keşfedilen insanın evrimleşme aşaması olarak en eski tarih olarak 12000 yıl olarak gösteriliyor. Bunun alakalı olarak da medeniyet kuran insan soyunun en eski insan olma serüveni olarak gösteriliyor.

Binlerce yıllık varlık içindeki şimdiki bedene benzeyen şekle göre Evrim teorisi nedir? İnsanın insana benzeme aşamasıdır.

Evrim teorisi ilkesine göre şüphesiz ilk insan İle şimdiki arasına devasa fark vardır. İşte bu fark değişimin dönüşümün kendisi olduğu İçin evrimdir. Darwinizm felsefesi ile de bir çok türün evrimini anlatmaya ve açıklamaya çalışmış önemli bilim insanıdır. Evrim teorisi nedir? Evrim bir süreçtir.

İlk insan ilk varlık nasıl oldu? İlk insanı var eden neydi? Ya da bütün bitkilerin hayvanların ilk oluşumu ve şekli nasıldı? Bu sorulara cevap ararken -inanışların dışından- iddialara-teorilere- baktık. Zaten bir teorik bilgi olarak kalması bilimsel yaklaşım içinde kanıt eksikliğidir.

Konuyla alakalı olarak Homo Sapiens- akıllı insan belgeselini izleyebilirsiniz.

Bu yazımızda evrim teorisi nedir? Nasıl bir durumu anlatılara cevap aradık. Bir teori olması onun geçerliliğini meydana koyamaz. Teori olması da yokluğunu ifade edemez.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir