Bilim Adamları ve Buluşları Nelerdir? Bilim Adamlarının En İyi 10 Sözleri Nelerdir?


0

Bilim adamları ve buluşları başlığı ile bizim gözümüzden bazı bilim adamlarına bakacağız. Kendi dünyamızdan onların önemli ve değerli olduğu özellikleri anlatacağız. Bir kaç bilim insanı seçip bu bilim adamlarının sözleri ile size rehber olacağız. Ardından bu bilim adamları hakkında kısaca bilim adamları kimidir, ne iş yaparlar, ne iş yapar bu bilim adamları? Bu sorulara cevap arayacağız.

Bilim Adamları ve Buluşları

Öncelikle bilim adamı dediğimiz için çok üzgünüm. Normalde cinsiyet eşitliğini savunan bir insan olarak bilim insanı demem gerekir. Lakin SEO kuralları gereği böyle yazmak zorundayım. Tüm bilim insanlarından ve cinsiyet ayrımcılığı gibi duran başlıktan dolayı kadınlardan özür diliyorum.

Her toplum içinde yaşadığı bireylerin, üstün yetişmişlerin yahut zekasıyla fark koyanların marifetiyle beslenir. Bu insanlar diğer fertler ile aynı şartlara tabi olduğu halde fikirleriyle ve sistemleriyle sınırları ve asırları aşarlar. Zamanla ideal ve değişimin ayak izi olurlar. Bu insan temelli hayata yön veren beceriler.

Bazen hayata yön veren özlü söze, bazen hayatı dolduran güzel bir kitaba, bazen hayatın en anlamlı felsefesine dönüşüyor. Her ne olursa olsun hayata yön veren insanlardan hayata yön veren öğretilere dönüşüyorlar… Şimdi bu yazımızda film gibi hayata yön veren veren roman gibi hayatı besleyen emek gibi hayatı olgunlaştıran yönlere bakacağız.

Yorum Yap