21 Yıllık Hasretin Sona Erdiği Maça Gidelim: 23.02.20 Fenerbahçe Kendi Evinde Devrildi


1

Bir Derbiden Beklenen Mi Fenerbahçe-Galatasaray
Türkiye’nin köklü kulüplerinden olan bu iki takımın ezeli rekabetine bir yenisi daha eklendi. Yine beklen mi olacak?  Bir yanda 21 yıldır kendi sahasında yenilmeyen Fenerbahçe , diğer yanda hızlı bir çıkış yakalayan zirveye yaklaşmaya çalışan Galatasaray.  Bu rekabetin önemli yönlerinden biri de zirve yarışıda kaybeden ağır yara alacaktı. Bu takım Fenerbahçe.
 
1582481528592068 1

 

Kim Kazandı?

Kim kazanmış olursa olsun veya berabere kalsın ,en az bir ay spor dünyasının ve taraftarın konuşma konusu olacak. VAR’ın pozisyonu hakemin hataları bu maçın da ana tartışma konusu. Maçı anlamlı kılan iki takımın kötü oynadıkları dönemlerde bile futbol resitaline dönüşmeleri.
Bir haftadır gazete ve televizyonlarda bu maç için taktik yorumlar yapıldı. Yapılıyor. Asıl kıvılcım maçtan sonra çıkacak. Galatasaray önde bitiriyor.
 
1582481523400422 2

 

Maçtan Bölümler

Maçın ilk yarısında Fenerbahçe öne geçse de üstünlüğünü koruyamadı.
İlk yarı 1-1 tamamlandı. Maçın sertliğini göstermek ve heyecanını görmeniz için sarı kartlara bakmanız yeterli. İşte bu hava da daha 60. dakikada Galatasaray hem topla oynama hem de pozisyon üstünlüğü ile önde. 75. dakika da Fenerbahçe sahada üstünlük kuruyor. Topla oynama ve pozisyon zenginliği ile maçı önde götürüyor.
 
Deniz Türüç’ün maça girmesi adeta Fenerbahçe’yi diriltiyor. Maçta teknik adamlar kontrollü oyunu ile birbirlerine üstünlük kurmaya ve yenilenmeye çalışıyorlar. Beklenen gerginlikte maç sona yaklaşırken sürpriz bir penaltı ile 80.dakika Galatasaray 2-1 öne geçiyor. 90. dakika Fenerbahçe topla oynama üstünlüğü ile önde fakat skor olarak yenik durumda. 10 dakikalık oynanmamış süre eklenirken maçın hararetli geçmesi beklerken bir gol daha geliyor skor 3-1 oluyor son saniyelerde bakalı ne olacak.
 
1582481515785076 3

 

Penaltı ve Sarı Kartlar Maçtan Önemli Kesitler

Vedat Muriq takımına penaltıyı kazanarak öne geçiyor. 20. dakika Penaltıya itirazları nedeniyle Belhanda sarı kart görüyor. Ömer Bayramın köşe gönderinden gönderdiği muhteşem orta ile Rayn Donk skoru eşitliyor. Beklenen özellikte maç çok sert geçiyor ve sarı kartlar havada uçuşuyor. Maçın 80.dakikasında toplam 10 sarı kart var. Deniz Türüç ve Belhanda 85. dakikada kırmızı kartla oyun dışı kalıyorlar. Olayın gelişimi oyundan çıkmada yavaş davranma Belhanda’nın ağır adımlarla dışarı çıkmasını uyararak müdahale eden Deniz Türüç ve tartışma itişme sonucu iki oyuncu da kırmızı kart görüyor.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Galatasaray'ın içine Real Madrid barça paris juve city milan chealse united falan kaçmış .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir