1. Anasayfa
 2. Yaşam

Hasta Randevu Tel :182 Devlet Hastaneleri Hastane Randevu Telefonları ve Randevu Uygulamaları


0

Hastane randevu tel, sağlık bakanlığının randevu ile hasta kabul ettiği sistemdir. ALO 182 olarak bilinir. Hasta olanlar ya da kendini hasta hissedenler bu numarayı arayarak istedikleri devlet hastanesinden randevu alabilirler. Eğer hastaysanız ve hasta hissediyorsanız hasta randevu tel olarak 1-8-2 tuşlayarak arama tuşuna basınız. Acil durumlarda hastane randevu tel no değildir. Mutlaka acil servise başvurun ya da ambulans ve diğer hizmetler için 112’yi arayın.

hasta randevu tel

Sağlık bakanlığı sistemdeki tıkanmaları azaltmak ve daha hızlı hizmet vermek için alt yapı çalışmaları yapmıştır. Amaç sağlık hizmeti ön randevu için daha hızlı ve sağlık hizmet almaktır. İnsanların sürekli sorduğu kolayına geldiği için ve hastane randevu tel no kaç diye sorduklarını duyarsınız. Ama bunun için İnternet alt yapısı olmadığı ve de kullanım yaş aralığının yüksek olması etkiliydi

Belli yaş üzerindeki insanlar online sistemleri kullanma güçlüğü olduğu için hastane randevu alma sistemini arayarak kullanmaktadır. Hastane randevu telefonları no ile bir hastanenin özel numarası değil genel olarak sağlık bakanlığının bütün hastane sistemi aranmaktadır. Önce tele sekreter ve sonra canlı operatör ile işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. Eğer acil hasta değilseniz 182’i arayınız.

Hastalık her inansın canını sıkar insanlar genel olarak işin uzmanı olan doktorlarla kendini bırakır. Hastaneler özel olarak hasta randevusu vermek yerine bu sistemi kullanmaktadır. Hastane randevusu ile hem zaman kaybını önlemek hem hastane de birikme yapılmasının önüne geçmeyi engellemektedir.

Hastane randevu telefonları, Özel hastanelerde ve tıp fakültelerinde farklı işlemektedir. Tıp fakültesinde de sağlık hizmeti alabilir vatandaşlar. Fakat ileri teknik ve detaylı araştırma olduğu için öncelikle aile hekimi y ada araştırma hastanelerinden randevu alınması gerekiyor. Onların yönlendirmesiyle bir tür üst sağlık hizmeti olan bu brimlere geçilmektedir.

Özel hastanelerde ise hastane randevu tel nosu her hastahane randevu telefonları farklıdır. Zincir şekilde bulunan hastanelerin yanında sadece şehirlere özel hastaneler de bulunmaktadır. Aram yapmak ya da randevu almak için lütfen özel hastanenin adıyla arama yapın. Eğer hastanenin adını bilmiyorsanız bulunduğunuz şehrin adını yazarak Google üzerinde arama yapın. Orada listelenen hastanelerden seçim yapın. Aradığınız hastane randevu tel no kaç bulunuz. Arayıp telesekreter aşamasından sonra istediğiniz bilim dalı var mı bakınız. Özel hastane randevu tel , ve hasta randevu tel bilgisiyle işleminizi yapınız.

Hastane Randevu Telefonları Ve Uygulamaları

Hastane randevu tel no için eğer arama dışında işlem yapacak ya da bilgi alacaksanız Aşağıda bahsedeceğimiz uygulamalardan faydalanınız.

hastane randevu telefonları

Hastalık için randevu alacaksanız hasta randevu tel: 182’dir. Hasta randevu tel haricinde yine faydalı olacak bir uygulama da  e-nabızdır. E-NABIZ hasta olan sizin tüm bilgilerinizin hastane listesinin bulunduğu çoklu sistemdir. Sağlık bakanlığının hasta randevusu, hastane randevu sistemi de içinde bulunan müthiş uygulamasıdır. E-devlet içinde e-nabız yazarak e-nabız uzantısı ile de bağlanabilirsiniz.

Hastane randevu telefonları yada hastane randevusu istemi içinde ayrıca bir çok işlemi bulunan kişisel bilgilerin kaydedildiği müthiş sistemdir. Daha önce geçirdiğiniz hastalıklar, yapmış olduğunuz tahliller burada kayıtlıdır. Kişisel bilgiler olarak da boy kilo bilgisi işleniyor. Sonra zayıflık ve kilo için önemli kriter olan vücut kitle endeksi otomatik olarak hesaplanıyor. Hekim bilgisi ile de hastanedeki hakimlerin profilini görebiliyorsunuz.

Sağlık bakanlığının yine hastahane randevu sistemi olan bir online sistem da var. Benim de sık kullandığım bir sistem. İnternetin olduğu her yerde işinize yarayacak. Rahat şekilde randevu alabileceksiniz.

Bu MHRS sistemidir. İnternet kullanmayı bilenler için MHRS çok rahat bir online randevu hizmetidir. Bulunduğunuz şehirdeki hastaneleri çok rahat ve E-Nabız sistemi kullanılacak en mantıklı ve kolay sistemdir. Ama eğer internet erişiminiz yoksa ve de bilgisayar işlerinden anlamıyorsanız o zaman hasta randevu tel olan 182’i arayın.

Hastane randevu için kullanılan ilk numara 1-8-2’dir. Uzun zaman önce kurulan bu hat hala aktif şekilde devam ediyor. Hasta olan insanların öncelikle araması gereken numara bazen meşgul olabilir. Özellikle korona nedeniyle ve aşılama sürecinde bu yoğunluk büyük oranda yaşandı.

Acil durumlarda lütfen 1-1-2’yi arayın.

hastane randevu tel nosu

Hastane randevu telefonları aramak ve bağlanmak bazen aşırı talep nedeniyle yorucu olabiliyor. Bu yüzden her zaman rahat hizmet alabileceğiniz e-nabız ya da Mhrs sistemi gibi internet uygulamalarını kullanın.

Yabancı vatandaşlar için hastane randevu telefonları ile randevu alınsa dahi hastaya bakma sistemi farklıdır. Belli bir ücret karşılığında hizmet vermektedir. Yabancı uyruklu olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişiler için kendi vatandaşına uyguladığı haklardan yararlanır. Ücretsiz sağlık hakkı ve ilaç alma sırasında alınan katkı payı alınmaktadır.

Sağlıklı günler dileriz. Umarım böyle numaralara ve uygulamalara ihtiyacınız olmaz. Hastane randevu telefonları ve hasta randevu tel no sizi ve sevdiklerinizin tedavisi için bazen sağlıkla hale gelmenize ve tedavi olmanıza yardımcı bir aşamadır. Mhrs online randevu için tıklayınız.

Hastane randevu tel Hastane randevu telefonları no, hasta randevu tel, hastahane randevu, Hastane randevu telefonları, hastane randevu,

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir