Kilolardan Kurtulmanın Kolay Yolu


0

Öncelikle herkese merhaba. Bugünkü ana konumuz sağlık.  Pandemide aldığımız can sıkan kilolardan kurtulmanın kolay yolunu öğrenmek istemez misiniz?

kilolardan kurtulmanın kolay yolu nedir?

Fazla Kilolardan Kurtulmanın Kolay Yolu Var Mı?

Çoğu insan evde kaldığı için aslında yapacak da bir şey olmadığından çok fazla yiyecek tüketerek  kilo almış durumda. Ya siz? Dışarı çıktıklarında da zaten birçok insan bunu fark edip AA ne kadar kilo almışsın diye tepki verebiliyor. Aslında bu gerçekten daha çok moral bozabiliyor.

Tabii ki herkes bu sorun karşısında kilolardan kurtulmanın kolay yolunu merak ediyor.  Her şeyden önce çözüm sağlıklı beslenmek. Ama bunu uygulamakta problem olabiliyor ne yazık ki. En önemli yanlışta çoğu insanın yaptığı yetişkin bir insanla çocukların aynı diyeti yapması. Bu çok yanlıştır.

kilolardan kurtulmak

Nedeni ise çocukların bünyesi yetişkinlere göre daha zayıftır bu yüzden de diyetleri aynı programa göre asla yapmamalıdırlar.

Çocukların bağışıklık kazanması gerektiği için meyve vs daha fazla yemelidirler. Fazla kilolardan kurtulmanın kolay yolunu ararken bulduğumuz yolun sağlıklı yol olduğuna da dikkat etmeliyiz.

Fazla Kilolardan Kurtulmak İçin Bitkiler Ve Diğer Besinler

İlk öncelikle yetişkinler için bir diyet listesi önerim var. Bunu tanıdığım bir çok insanda yaparak fayda görüyor.  Bu diyet fazla kilolardan kurtulmak için bitkiler ağırlıklı besin içeriklerine dayanmakta.

Diyet programları

Sabah kalktığımızda her zaman ki yediğimiz domates, salatalık, peynir (1dilim) zeytin, yumurta ve 1 dilim ekmek ara öğünde sadece kahve ve yanında çiğ badem, ceviz, fındık veya 1 gün bu tür  şeyler yiyerek ertesi gün ara öğünde 1 tane elma, armut vb. meyvelerden tüketebiliriz.

Öğlen yemeğinde ise genel sebze yemeği ve yanında yoğurt ve mümkünse ara öğün yapmadan beklemeliyiz. Akşamda genel balık, et vb. şeylerle yanında salata yiyebiliriz. Akşam yemeğindenden sonra günü bir şeyler yeme açısından bitirmeliyiz.

Çocuklar için ise bu diyeti daha yumuşatarak örneğin ara öğünü günde iki kez yaptırarak ve ev yapımı kek verebiliriz. Meyveyi çok geç saatte olmamak kaydıyla yemelerine izin vermeliyiz.

Ayrıca yaz aylarında dikkat etmemiz gereken bir diğer sağlık riski de güneş ışınlarından kaynaklı cilt lekeleri. Eğer bu risk karşısında ne gibi önlemler alacağınızı bilmiyorsanız Güneş Lekelerine Çözüm konulu yayınımıza bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap