1. Anasayfa
 2. Yaşam

Evlilik Teklifi Fikirleri Nelerdir? En Etkili Teklif Nasıl Yapılır?


0
Evlilik Teklifi Fikirleri Nelerdir?

Evlilik teklifi fikirleri, bir çok insanın düşlediği durumdur. Ataerkil toplum olarak erkeklere düşen bu görevin gelin seçeneklerine bakalım.

Hayat ilkelere bağlıdır. Yaşamsal şeyler ilkeler ile oluşur. Nefes almak bile bir çok işleve bağlıdır. Matematik ilkeler ile vardır. Hatanın ilkesi yoktur. Doğrunun ilkesi vardır ama yalanın yoktur. Zekanın başarının ilkesi vardır ama cehaletin yoktur. Uyumun ilkesi vardır ama uyumsuzluğun yoktur. Sağlığın ilkesi vardır ama hastalığın yoktur. Bolluğun ilkesi vardır ama yoksulluğun yoktur.

Yani iyi güzel şeyler yapmak çok kolay değildir. İsteriz ama bir çok şartla gerçekleşirler. İlkeler öncüller ve sonuçlar hep vardır. Ama olumsuzluk yöntemi çoktur. Düşünün anlayacaksınız. Hayat mücadele toplamıdır. Bu mücadele de kendi içsel mücadelemizdir. Bilinçaltına ile doğru telkin gönderebilmeli yöntemidir.

Evlenmek hayatı çoğaltmaktır. İlkeler bazında yeniden bir bütün olmak ve düzen kurmaktır.

Evlilik ile ilgili hazırlık yaparken en etkili yöntemler neler olmalıdır. Maddeler halinde sıralayalım. Ve ardından evlilik yıldönümü yapılacaklar listesi işe yazımızı sonlandıralım.

Evlilik flört aşamasından sonra bir araya gelmek için atılan söz nişan düğün sürecinin başıdır. Gelin teklif için yapılan ve yapılacaklar listesine bakalım.

Evlilik hazırlığı yaparken ve kelime tercih ederken dikkat edilecek önemli bir konu da evlilik sözleri ve kelimelerin etkileyici olmasıdır. Gelin bilinen ve bilinmeyenleri ile evlilik şekillerine bakalım.

Uyarımız şudur: Eğer evliliğe hazır değilseniz acele etmeyin. Flört yani sevgili olmak çok güzeldir. Hem duygusal hem psikolojik olarak rahatsınız. Sorumluluk yoktur.

Şimdi merakınızı gidermek için teklif aşamasında olduğumuz için ve sorularımızın temeli olduğu için evliliğin detaylarına girmiyorum.

Şunu da belirtelim. Herkes farklı olmak tarz olmak amacında bence çok gerek yok. Önemli olan güzel cümleler kurarak size özel olanı bulmanızdır. Size ait sizi yansıtan bir tarz yakalamanız. Özel ve özgün klasik içerisinde sizin olanı yapabilmeniz. Yani orijinal özel olması. Karşıdakine de özel hissettirmesidir.
Evlilik teklifi en klişe şekli diz çökmek ve teklif yapmaktır.

Evlilik Teklifi Yapma Teknikleri

Evlilik Teklifi Yapma Teknikleri

1.Paraşüt
2.Deniz altı
3.Uçakta
4.Kız kulesi
5.Galata kulesi
6.Köprü
7.Tatilde
8.Araba kullanırken
9.Yatakta
10.Yemekte
11.Hastayken
12.Deniz kenarında
13.Hayali sizde olan fantastik şekilde

Bu aşamalardan sonra yapılacak şeyler ise sarılmaktır. Sonra yüzüğünü takmak ve tatlı bir buse kondurmak kalmıştır.

Evlilik Teklifi Sözleri Nelerdir?

Evlilik Teklifi Sözleri Nelerdir?

Evlilik ve evlilik teklifi sözleri birbiriyle bağlantılıdır. Gelin şimdi insanların heyecanlarının birleştiği güzel yarınların ümit edebildiği günler için sözlerin listesi yapalım. Her ne kadar ataerkil toplum özelliklerine karşı çıksak da bir gelenek olarak devam eden bu süreci önce erkek gözü ile ele alacağız.

Şimdi gelin teklif nasıl yapılır içinde yer alan bu güzel teklif için anlamlı sözlere bakalım.

1.Benim evlenir misin?
2.Bir yastığa baş koymak isterdim.
3.Dünyanın dönüşünü seninle hissetmek isterdim.
4.Bir şair sözüyle -sadece mutluluk değil de mutsuzluğa da var mısın?
5.Hapşırınca -benimle sağlıkla yaşar mısın?
6.Güzel günlere seninle uyanmak istiyorum.
7.Güneşin batışını da doğuşunu da seninle izlemek istiyorum
8. Seni çok seviyorum. Yağmurlar sözcük olsa anlatsa sevdamı, yıldızlar şahit olsa duysa aşkımı, toprak (kum) titrese çoşkumdan…
9.Senden çocuğum olsun istiyorum. Dünyanın en güzel bebeği… Senin engin sevgin ruhun duygun. Birleşsin benimle doğsun benimle…

Evlilik Yıldönümü Yapılacaklar Listesi

Evlilik teklifi sonrasında evlendik. Sıra yıl dönümlerine geldi. Erkeklerin en çok unuttukları şeyler. Şimdi evlilik teklifiniz yıllandı. Artık yeni şeyler yapmalı mıyım?

Evlilik Yıldönümü Yapılacaklar Listesi

Listeme ne eklemeliyim? Sırayla bunlara bakacağız. Bunun üzerine bu başlığımıza da evlilik yıl dönümü yapılacaklar listesi diyelim. Bakalım neler yapılabilir?

Bu durumu sadece cinsiyet üzerinden okumayın. Bütün cinsiyet için yazdıklarımız geçerli. Yani erkek kadına- kadın erkeğe bu özel günde evlilik yıldönümü yapılacaklar listesi hazırladık.

1.Farklı bir restoranda baş başa güzel bir akşam yemeği
2.Bulunulan şehirde bir gecelik otel konaklama-spa -havuz ve kaplıca özellikleri olabilir.
3.Kahvaltı organizasyonu yapılabilir.
4.Özel bir hediye ile kullanabilir.
5.Basit ama güzel bir akşam yemeği ile. Kendi evinizde hazırladığınız.
6.Evlilik bir kumbara gibidir. Yavaş yavaş biriktirir bir anda harcarsınız. O yüzden yatırımlarınızı aksatmayın.
7.Kısa bir tatil otantik ortamlar bularak.
8.Hayal edin ve yapın özgür ve özgün düşünmeye çalışın.

Yazımıza evlilik teklifi nasıl yapılır işe başladık. Farklı başlıklar altında da bu konu üzerine çeşitli başlıkları inceledik. Tercih sizin. Fikir edinmek araştırmak için tıklayınız.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 1
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir