En Doğru Apartman Düzenlemesi Nasıl Yapılmalı?


0

Apartman Temizliği ve Apartmam Düzenlemesi

Kutular, şişeler, kül ve mutfak atıkları da dahil olmak üzere her türlü çöp olarak kabul edilir. Bu maddelerden herhangi birini tuvalete veya gidere boşaltmak kesinlikle uygunsuzdur. Aynı şekilde, pencerelerden kırıntıları atmak da kesinlikle yasaktır; bunun yerine belirlenmiş çöp kutularına atılmalıdır. Güvercinler sakinlerin mülklerine kolayca dışkılayabildikleri için bu, dışarıda yerde bırakılan tüm yiyecekler için de geçerlidir. Ek olarak, yiyecekleri dışarıya atmak, fareleri ve diğer haşaratları çekebilir. 

Büyük bir çöp toplama gününden önce bodrumunuzu veya mahzeninizi ekstra büyük çöplerle doldurmalısınız. Evinizde ateş tutabilecek veya yanıcı maddeler bulundurmayın. Büyük boy çöp saklamanın sorun olmadığını unutmayın. Büyük oyuncaklar, bisikletler veya bebek arabaları yolu kapatacak şekilde bırakılmamalıdır. Bu, onları binanın merdivenlerinde, yürüme alanının ortasında veya engel teşkil etmesi muhtemel başka herhangi bir alanda bırakmayı içerir. Bu büyük eşyaların kiler veya bodrum koridorlarında bırakılmasına da karşı tavsiye edilir.

Apartman Yönetim Yönetmeliği

Tüzük, Cumhurbaşkanı ve kamu tüzel kişileri tarafından kanunların ve Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinin kendi yetki alanlarına ilişkin olarak uygulanmasını sağlamak üzere çıkardıkları yasal metinler olarak bilinir. Kat maliklerinin veya malikleri kurullarının “yönetmelik” adına düzenleme yapması hukuken mümkün değildir. Bu anlamda düzenleme kavramını kullanmak da uygun değildir.  Bu yazıda apartman düzenlemesi hakkındaki verileri inceledik. Sizler de görüşlerinizi yorum kısmında bildirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap