1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. 2001 Yılından Beri Patentli Cimin Üzümü Faydaları

2001 Yılından Beri Patentli Cimin Üzümü Faydaları


Erzincan Üzümlü’de yetişen, Cimin üzümü faydaları bakımından karaciğer ve böbrek hastalarına şifa sağlıyor. Bunun yanı sıra bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, bağışıklık kazanmanızı ve bağışıklık direncinizin artmasını da destekliyor.

cimin üzümü faydaları

Yöresel Cimin Üzümü Faydaları Nelerdir?

Mikroplara ve virüslere karşı daha dirençli kalmanızı kolaylaştırır. kansızlık ve karaciğer hastalıklarına karşı daha sağlıklı kalmanıza yardımcı olur.
Kanınızın temizlenmesini kolaylaştırır.
Daha dinç bir cilde sahip olmanızı da sağlayabilir. Migren ve demir eksikliği gibi sorunlara karşı da çözüm sağlayabiliyor. Cimin üzümü faydaları saymakla bitmeyecek kadar şifa içermektedir.

2001 yılında Üzümlü belediyesi tarafindan patent işlemleri başlatılarak, patenti alınan Cimin üzümü dünyada patenti bulunan tek üzümdür. Bu nedenle talep alanı sadece ülkemizle sınırlı kalmamakta ve yurtdışından da talep görmekte.

Cimin Üzümü Özellikleri Faydaları ve Tadı

Kendine has ve yöresel bir tada sahip olan üzümün en önemli özelliklerinden biri de ağızda nahoş bir tat bırakması diyebiliriz.
Bunun yanı sıra tescilli olması, Cimin üzümü özelliklerinin başında gekmekte.
Sağlığa faydaları, yöreselliği ve doğallığı ise Cimin üzümünün özelliklerini ve diğer önemli niteliklerini oluşturuyor.

Cimin üzümü aşırı talep görmekte ve Üzümlü ilçesi adına ekonomik alanda da kazanç sayılmakta. Özellikle de Cimin üzümü faydaları, doğallığı ve diğer üzümlerden farkı nedeniyle, ilgi ve merakla talep edilmektedir.

Bazı kaynaklara göre; Cimin üzümünden, şarap gibi Alkol ürünleri üretilmesi ve mayasına uyması mümkün değilmiş. Memleketimizde neler yetişiyor neler, hayatınızda görebileceğiniz en kaliteli üzüm.

Cimim üzümü faydaları nelerdir?
Cimin Üzümü Sağlık Bakımından Faydaları

Cimin Üzümü Siparişi Nasıl Verilir?

Hava şartlarının elverişli olması durumunda, Kasım sonuna kadar hasadın devam edebileceğini unutmayın. En doğru alım için üreticinin kendisiyle irtibat sağlamakta fayda vardır.
Çevrede, internet ortamında, ve farklı alanlarda, Orjinal Cimin üzümü şeklinde bazı farklı ürünlerin satıldığını da görüyoruz.

Cimin üzümü faydalarından, Cimin üzümü özelliklerinden dolayı talep gördüğünden, bazı sahtekarlar ise bu durumu fırsata çevirme yoluna gidebiliyor.

Bu yüzden Cimim üzümü siparişi verirken dikkatli davranmanız gerekir.
Bu yayınızda sizlerle birlikte Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde yetişen, siyah ve çekirdekli üzüm sınıfının, tescilli çeşiti Cimin üzümünü inceledik.

Yöresel Cimin üzümü faydalarına ve Cimin üzümü özelliklerine sıklıkla değindiğimiz yayınımızda sona geldik. “1850’den Günümüze Yöresel Bafra Pidesi Nasıl Yapılır?” konu başlıklı başka bir yayınımızı da inceleyebilirsiniz. Cimin Üzümü ve faydaları hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız dış bağlantıları da deneyebilirsiniz. Yeni yayınlarda yeniden görüşmek üzere.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Marcatime Yazarı - Halkla Ilişkiler ve Tanıtım Uzmanı

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 4 ay önce

    Erzincanlı olarak memlekete gidince bir kaç kasa alırım:Çok güzel de tadı vardır faydalarını da okuduk çok teşekkürler güzel bir tanıtım yazısı olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir