1. Anasayfa
 2. Bilim

Bilim Adamları ve Buluşları Nelerdir? Bilim Adamlarının En İyi 10 Sözleri Nelerdir?


0

“Ön yargıları yok etmek, atom çekirdeğini parçalamaktan daha zordur.”

Isaac Newton:

Kafasına bir elmanın düşmesiyle yer çekimini buldu. Dünya tanınmıştır.

Galileo Galilei:

Astronomi alanındaki çalışmalar ile tanınmıştır. Anlaşılamadığı için de yargılanmıştır. Bilim adamları ve buluşları her zaman çağa uygun ve anlaşılır olmak zorunda değildir. Bazen ileride olmaktır.

Aziz Sancar:

Türkiye Cumhuriyetinin yüz akı diyeceğimiz insanlardan biridir. Her Anadolu insanı gibi acıyla ve zorluklarla yoğrulmuş bir beden ve ruhtur. Ama bilim adamları ve buluşları listemizde öncüller arasındadır ve gururumuz olmaya devam edecektir.DNA onarımı üzerine yaptığı çalışma ile Nobel ödülü almıştır. Gelecek nesillere “Bakın ben başardım siz daha iyisini yapabilirsiniz.” demiştir.

İnsan çalışmaya muhtaçtır. Başarı çok çalışma ile değildir. Doğru zamanda doğru şekilde çalışmak ve gücünüzü gerektiği kadar kullanmak önemlidir. Gelin sözlerine bakalım.

Bilim Adamları ve Sözleri

“Bütün enerjinizi işinize verin.”

İnsanlar işlerini abartıp çok fazla şeyle beynini kurcalar iseler bir şey beceremezler. Bu her işten anlayan ama hiçbir şey yapamayan usta gibidir. Bizi ne kadar anlatıyor bu söz. Bilim insanı nedir? Nasıl olur işte cevabı çok değil doğru ve öz ile ilerle.

“Gereği kadar öğrenin aşırıya kaçmak yaratıcılığı öldürüyor.”

Bilim adamları ve buluşları en çok bilinen bilim insanı nedir? Özelliğiyle İslam’ın altın çağında hem felsefe hem bilim ile dünyaya yön verenler:  Bu bilim adamlarının sözleri konusunda emin olmasak da almaya çalıştık. Bilim insansı nedir? Nasıl olmalıdır hem çalışmaları ile hem sözleri ile hem de icatları ile göstermişlerdir.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 0
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir