Bilim Adamları ve Buluşları Nelerdir? Bilim Adamlarının En İyi 10 Sözleri Nelerdir?


0

Aristoteles:

Bilimse araştırma temelini ilk yapan insandır. Özellikle bilimlerin ve canlıların sınıflandırılması ile bilinir.

“Elindekinin kıymetini bilenler mutludur.”

“Dost kişinin ikinci kişiliğidir.”

Arşimet:

Suyun kaldırma kuvvetini bulan adamdır.

Nicola Tesla:

Dünya üzerinde elektrik ile alakalı birçok çalışmaya imza atan Nicola Tesla. Bilim adamları sözleri içerisinde en çok bahsedilmesi gereken kişidir. Zira hem mucitlikleri hem sözleriyle son yüzyıla damgasını vurmuştur. Bilim adamları sözleri bize ışık olmuşlardır. Bilim adamları ve buluşları sıralamasında birincidir. Aşağıdaki söz ile anlatılan cep telefonu değil mi?

“Çok yakında kablosuz olarak dünyanın her yerine mesaj iletmek öyle kolay olacak ki; herkes kendi aygıtını yanında taşıyıp çalıştırabilecek. Bu konuya inancım öyle sağlam ki…”

Ya buna ne demeli bilim adamlarının sözleri ne kadar önemli değil mi? Bluetooth şarj özelliğini anlatmıyor mu?

“Nesiller sonra makinelerimiz, evrendeki herhangi bir noktadan elde edilen enerjiyle çalışacaktır.”

Albert Einstein:

Listede yine dünyaca tanınırlığı nedeniyle bilim adamları ve buluşları içerisinde en tanınanıdır. İzafiyet teorisi ile görecelik kavramı ve e=mc2 formülüyle dünyanın en çok bilinen fizikçisidir. Adı dahi ile eş olarak anılmaya başlanmıştır. O çok bilindiği için bilim adamları ve buluşları içerinde çok detaya inemeden bilim adamlarının sözleri bölüne geçelim. Sözleriyle ondan daha iyi anlamaya çalışalım.

Her çocuk bilim adamıdır. Her bilim insanı da sorarak öğrenir. İşte size kanıtı:

“Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.”

Yazımızın sonunda bilim insanı nedir? Diye sorduk ve bir çok anlatı işle cevapları verdik. Orada göreceğiniz bir anlatı mevcut tam bu konuya uygun. Dünyanın en zor işidir. Öğrenilmiş çaresizlik kabullenme tabu katı inanç ne derseniz deyin. Buyurun söze:

Yorum Yap