1. Anasayfa
 2. Bilim

Agro Kimya Nedir? Örnekleri Nelerdir?


0

Agro Kimya Ne İşe Yarar?

Agro kimya ne işe yarar? Sorusu da bu kapsamda oldukça sık araştırılan konular içerisinde yer almaktadır. Özellikle tarım alanında faaliyet göstermekte olan kişilerin üst üste yaşadıkları verimsiz üretim aşamalarından sonra genellikle bu alanda profesyonel olan kişilere yönelmekte olup agro kimya alanında çalışan kişilerden destek talep edilmektedir.

Ziraat mühendisleri tarafından yapılan incelemeler sonucunda tarladan elde edilen verimin düşük olma nedenleri araştırılmakta ve nedenler tek tek tespit edilmektedir. Ardından yapılabilecek uygulama alanları belirlenerek ekim sırasında ve ekim sonrasında kullanılacak koruyucu faktörler belirlenmektedir.

Bu süreçte koruyucu faktörü olarak kullanılacak ürünler ve ilaçlar ise agro kimya alanında yer almakta olup bu kimya alanı tarafından yapılan çalışmalar ile ortaya konulan ürünler tercih edilmektedir. Böylece ekim sırasında ve sonrasında koruyucu önlemler alındığından tarladan elde edilecek mahsulün verimi ve miktarı böylece artış göstermektedir.

bir anlamda kıtlık oluşmasını önlerken özel bazlı bakıldığında o yıl içerisinde ürünlerin miktarı fazla olmasıyla tüketicinin yüksek fiyatlardan bu ürünleri satın alması engellenmektedir. Agro kimya nedir? Şeklindeki bu soruya cevap aradığımız bu yazının da sonuna geldik. Konu hakkındaki görüşlerinizi yorum alanından paylaşabilirsiniz.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 2
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir