1. Anasayfa
 2. Bilim

Agro Kimya Nedir? Örnekleri Nelerdir?


0
Agro Kimya Nedir?

Agro kimya nedir? sorusu özellikle son zamanlarda zirai faaliyetler içerisinde sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Agro kimya tarım mahsullerinin büyümesi ve güvenliği için çalışmalar yapan ve bu çalışmalar sırasında kimyasal hazırlayan kimya bilim dalı olarak kabul edilmektedir. İçerisinde tarım olan tüm kimyasal faaliyetleri kapsamakta olup bitkiler için zirai ilaç ve gübreler üretmektedir.

Zirai kimyasallar tarımsal ürün üretimi sırasında ürünleri zararlı canlılara karşı koruyucu ve mahsul verimini arttırıcı özelliğe sahip olarak üretilmektedirler.

Tarım kimyası insanların besin ve bu besinlerden elde ettikleri lifleri ve daha sonra tükettikleri hayvanları besledikleri süreçleri kontrol etmekte ve bu insanlara hayvanlar için gıda ve lif elde edecek tarım ürünleri ile birlikte kişilerin tüketecekleri tarım ürünleri üzerinde de çalışma yapmaktadır.

Makaleyi Nasıl Buldunuz ?
 • 2
  harika
  Harika
 • 0
  g_zel
  Güzel
 • 0
  fena_de_il
  Fena Değil
 • 0
  berbat
  Berbat

Merhaba! Siz kiymetli Marcatime okurları için daha kaliteli içerikler üretmek adına buraya geldim. 😊 İçeriklerimi okumanız ve yorum yapmanız benim için çok değerli. 😇

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir