6. Hastalık Nedir? Hastalıklar- Neden Var? Hastalık Hastası Olmak ve Hastalık Hastalıkları


0

6. hastalık nedir? (Uyarı: Hasta iseniz lütfen sağlık kuruluşlarından ya da acil sağlık hizmetlerinden destek alın. Acil servis- Ambülans Alo 112’dir.) Bu yazımız yorum belirgin özellikleri kapsar. Tedavi amaçlı kullanılamaz!

6. hastalık

İnsanı mahveden yataklara düşünenbu 6. hastalık ve hastalık nedir? İnsanı insan olmaktan çıkaran haslık hastası olmak nasıl olur? Hastalık hastalıkları nasıl olur, ne yapmak gerekir. Gerçek hastalık nasıl belli olur gelin inceleyelim. 6. Hastalık nedir? ya da hastalık nedir nasıl anlayacağız neyimiz olduğunu. İşte bu sorulara cevap olarak bir baş belası olan 6.Hastalığın belirtilerine bakalım. Hastalık teşhisi de hastalık kadar önemlidir.

Önce sizin ağrısı olan bölgenizi belirlemeniz gerekir. Bunu anlamanın yolu da şudur. Hastalık kendini belli eder.  Eğer hastalık hastası olmak  ile bir bağınız yok ise bir derdiniz vardır. En azından fizyolojik olarak bedeniniz belirti gösterir. hastalık hastalıkları ve genel sorunları hakkında genel değerlendirme ve önerileri aşağıda belirteceğiz.

Şimdi geleli şu meşhur 6. hastalık nedir, etkileri ve niteliği ile değerlendirelim. 6. Hastalık viral enfeksiyonlara çok benzer ve onlar gibi bulaşır. Ayrım noktaları doktorları bile tereddüde düşürüp şaşırtmaktadır. Boğaz yolu enfeksiyonları ve soğuk algınlığı gibi damlacık yoluyla çocuktan çocuğa bulaşır.

Bir çok belirti göstermekle beraber ebeveyni en çok yoran hastalıklardan biridir. Çünkü hem çocuğun hem annenin bedenen yorulması ve yıpranmasına neden olur.

6. Hastalık Belirtileri 

1.Öncelikle hijyen koşullarına dikkat etmek gerekir.

2.Çocukların arkadaşları ile nefes ve tükürük temasına engel olmak gerekir.

3.Ortak yiyecek ve içecekler kullanılmamalıdır.

4.Hasta olduğu düşünülen insanlar ve çocuklarla aynı ortamda bulundurulmamalıdır.

5.El ve yüz temizliği sürekli yapılmalıdır.

6.Basit dezenfektanlar kullanılmalıdır. 

7. 6. Hastalık viral kaynaklı olduğu için özel önel olarak kullanılabilir.

Bu 6. hastalığın belirtileri nelerdir. Gelin bakalım.

1.Sıvı kaybı fazladır.

2.Hasta bitkindir.

3.Ateşi yüksektir. Bu bütün hastalıklarda olduğu gibi 6. hastalık için de  en büyük belirtilerden biridir. 

4.Cilt üzerindeki döküntü. Doktorların 6. hastalık belirtileri için baktıkları ilk şeydir.

hasta virüs

Çocuklarımızın önce iştahını kesen ve sonra yeme içme durumlarını zayıflatıp bitkin hale dönüştüren bu hastalık zor bir hastalıktır. Tedavi konusunda 6. hastalık için belirlen bir yöntem ve ilaç yok.

Tehlikeli bir durumda ya da durumunu iyi görmediğiniz zaman doktorunuza başvurunuz. Yüksek ateş ve sıvı kaybı önemli sorunların kaynağı olabilir. Lütfen 6. hastalık belirtileri ve benzeri durumlar için doktorunuza başvurun. 

El ayak ve 6. hastalık belirtiler olarak çok benzerdir. 

Hastalık nedir? Hastalıkların veya ilaçların isimleri verilirken nelerin dikkate alındığını çok iyi biliyorsunuz.

İnsanların organ yapılarında meydana gelen değişimler ile oluşan süreç. Her hastalık vücudun yapısını bozar. Ağrılara sancılara neden olurken psikolojik olarak da yıpratır. Doktora gitmek ise dayanılmaz hale geldiğinde başvurulan yöntemdir. İlk aşamalarda kendimiz çaba harcar sorunu öğrenip çözüm bulmaya çalışırız. Bitkisel yöntemler kişisel olarak geliştirilen çözümler ile deva ararız.

İnsanların binlerce çeşit hastalığı var. Öyle ki hiç bir şeyim yok diyip ortalıkta gezen göremezsiniz. Sağlıklıyım diye doktora gidip muayene ettirseniz kendinizi illaki bir problem bulunur. Çek-ap yaptırıp da sağlam olduğunu iddia eden olmamıştır.

Hastalık teşhisi kadar hastalık hastasını anlamak da zor.Hastalık hastası olmak bile zordur. Hastalar ile hasta gibi olmak. 

Bunca yıl içinde bütün insanların bir veya birden çok hastalık ile mücadele etmesi normal midir? Eski insanların da bu tür hastalıkları var mıydı? Mutlak sağlıklı olma durumumuz yok mudur? Neden ilaçlara mahkum edildik? Böyle yüzlerce soru sorabilirsiniz. Cevabını siz bulun.

Şimdi önemli bir hastalık durumunu anlattıktan sonra hastalıklar neden var, hastalık hastalıkları ve gerçek hastalıklar arasındaki bağ için yorum yapmaya devam edelim.

6. Hastalık Gibi Hastalıklar Neden Var?

hastalıklar

Hastalıklar insanları perişan eden genel sağlık sorunlarının belirtileridir. Hastalıklar vücut organlarının ve hücrelerinin çeşitli hastalık nedenlerine verdikleri tepkidir. 6. hastalık için yukarı da anlatırken değindik. Hastalıklar olmazsa insan ayak üstü ölüverir. Hastalık belirtileri iyi bir şeydir. Önlem alıp tedavi için gerekleri yerine getirmelisiniz.

Hastalık ya da hasta organ uyanıktır. Bir şekilde kendini belli eder. Mina Urgan

Randevu için  kaçın aramalıyım. 1-8-2 ? Hasta randevu tel için kendim mi aramalıyım. Hangi bilgileri istiyorlar. Gelin balıktan başlayarak sorularınıza cevap verelim.

Hastalık nedir? İnsanın bedenen ve ruhen rahat olamama durumudur. Bu bazen bir mikrop bazen bir enfeksiyon bazen bir virüs nedeniyle olabilir. Her ne şartla olursa olsun insanlar vücutlarını rahat hissetmedikleri zaman hastalık belirti göstermeye başlar. Fakat bazı insanlar vardır onlar hastalık hastası olmalarıdır. Onların bazı sorunları gerçekten vardır. Ama asıl hastalığa nede olan şey psikolojik hasta olma durumudur.

Hastalık neden var diyerek başladığımız yazımıza devam edelim. Lokman hekim diye bilinen anlatı şöyledir. Bu anlatı hem hastalıklar hem bedeni ve ruhi olanları tedavi eder. Hastalık hastası olmak dışında tabi ki.  Hastalık hastalıkları ve hastalık hastaları aslında hasta sayılmazlar. Doktorlar bu yüzden onlara bu ismi koymuştur. Onlar hastalık hastası oldukları içindir. Yani gerçekte hasta değillerdir. Kendilerini hasta hissettikleri için hasta olurlar.

O hikayenin nadir sözlerini aktaralım.

En iyi doktor; ruh ile bedeni beraber iyileştirendir.

Ayağını sıcak tut

Başını serin

Mideni hafif tut

Düşünme derin derin.

Hastalık deyince hepimizin aklına çevresinde mutlaka bir rahatsızlığı bulunan insanlar gelir. İnsan var olduğu andan beri var olan hastalıklar  bazen salgın şeklinde bazen bireysel ve özel rahatsızlıklarla kendini göstermiştir. Eski devirlerde tıp biliminin kurucusu sayılan şifacılar, şamanlar, ayinciler vardır. Hastalık hastası olmak ile de olsa  hastalık hastalıkları, hastalık hastası gerçek hastalıklar hep vardı.

hastalık hastası

Hastalık teşhisi ile hastalıklara derman hastaları iyileştirmek için çabalamışlardır. Günümüzde tabip, eczacı ve hemşire gibi bir çok farklı sağlık alanının doğumuna ve sektörel gelişime zemin hazırlamıştır. Eskinin hastalık duaları ve  duacıları ile iyileşen insanlar  şimdinin bilimsel ve duacılarıyla beraber derman- ilaç aramaktadır. 6 hastalık da covid-19’da el ayak da hepsi birer hastalıktır. İyileştirilmek için bekleyen hastalıklar hep vardı.

6 hastalık içinde insanı olmayan fakat hastalık olarak en çok yoran  hastalık hastalıkları durumu ve hastaları vardır. Hastalık hastası olmak çok zor bir durumdur. Tamamen psikolojik bir süreçtir. Yine de terapi amacıyla hastalık duası hasta duası bilmliyiz.

Bedensel hastalıklar bu şekilde olduğu gibi ruhsal hastalıklarda aynıdır. Zayıf anınızı kollar ve bir anda yılların birikimi ortalığa saçılır. Tıpkı çürüyen diş gibi. Yıllarca yavaş yavaş çürür, sinsi sinsi içi boşalır. Bakımsız bıraktığınız bir an veya aşı yükleme ile ağrısıyla kıvranırsınız.

Bazı insanlar hastalıklarının farkında bile değildir. Hastalık onların yaşam formu haline gelmiştir. Çocukları perişan eden 6 hastalık belirtisi de öyledir. Çocuğun iştahsızlığı anlaşılamaz. Ateşine neden bulunamaz.

İnsan hep salgınlarla ve öldürücü hastalıklarla mücadele etti. Koronavirüs, 6 hastalık ve daha nice hastalık ölümlere neden oldu. Bazen göçlere neden olup toplumların savaşlarını dahi tetikledi.

Hastalıklar ile sağlıklı yaşam ve düşünmek bile  zordur. Eğer hasta olduğunuzu düşünüyorsanız sağlık bakanlığı randevu için Alo 182’yi arayın yada resmi sitesi için tıklayınız.

Yorum Yap